– завідувач кафедри української мови та літератури
кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри
Освіта:
У 1978 р. закінчила Кам'янську восьмирічну школу Березнівського району Рівненської обл. із похвальним листом.
1978–1982 рр. – навчання в Дубенському педагогічному училищі на дошкільному відділенні.
У 1989 р. закінчила з Дніпропетровський державний університет та отримала кваліфікацію філолог, викладач української мови та літератури.
З з 1988 до 2002р. працювала вчителем української мови та літератури у ЗОШ №10 м. Рівне а також заступником директора з виховної роботи. Брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2000» в Чернігові, стала лауреатом у номінації «Українська мова та література». Має звання «учитель-методист».
З 01.09. 2002 р. – викладач, з 2003 р. – старший викладач кафедри української мови та методик викладання, з 2005 р. – доцент кафедри української мови та літератури ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».
З 2002р. до 2005р. – здобувач наукового ступеня кандидата педагогічних наук при Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України.
У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.02 «Теорія і методика навчання: українська література» з теми: «Формування естетичних почуттів старшокласників на основі взаємодії мистецтв у процесі вивчення літератури».
У 2008 – 2016 рр. працювала заступником декана історико-філологічного факультету ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».
2018-2019 н.р. – виконувала обов’язки декана історико-філологічного факультету ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».
2019-2021 рр. – навчалася в докторантурі Університету Григорія Сковороди у м. Переяслав за спеціальністю 015 Професійна освіта. Тема дисертаційного дослідження: «Система підготовки майбутніх учителів української мови та літератури на засадах інтегрованого вивчення дисциплін літературознавчого циклу»
З 01.09.2022 р. призначена на посаду завідувача кафедри української мови та літератури ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».
З 30.06. 2023 р. – професор кафедри української мови та літератури ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».
З 2008 р. – член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, з 2013 р. – координаторка філологічної секції в м. Рівне. У 2022 р. стала дійсним членом НТШ в Україні.
З 2010 р. – член ради Центру досліджень літератури для дітей та юнацтва, кооринаторка рівненської філії ЦДЛДЮ.
З 2016 р. – член ради польсько-українського культурно-просвітницького товариства імені Томаша Оскара Сосновського.
Сфера наукових інтересів: проблема літературознавчої підготовки майбутніх учителів української мови та літератури, жанрово-стильові особливості сучасної прози для дітей; інтеграційно-текстуальна біографістика; теорія і практика контекстного аналізу творів художньої літератури; методичні аспекти інтеграційного вивчення літературознавчих дисциплін у ЗВО.
У доробку Овдійчук понад 170 наукових та методичних праць, які надруковані у провідних фахових наукових збірниках категорії Б (15), науково-методичних журналах та журналах, індексованих у міжнародних наукометричних базах (Scopus) (2). Овдійчук Л. М. підготувала і видала посібник «Дитяча література», модульний курс для студентів філологічних факультетів (Рівне, 2008 р.), збірник статей «Сучасна проза для дітей: жанрово-стильові особливості» (LAP Lambert Academic Publishimg, 2018), навчальний посібник «Контекстний аналіз художнього твору: теорія і практика» (Львів-Рівне, 2021).
Автор проєктів «Естетичні уподобання українських письменників», «Літературно-психологічні портрети зарубіжних письменників» та текстів нового покоління (мультимедійних презентацій) «Письменник як особистість». Ці методичні доробки репрезентовано у фахових журналах та під час проведення лекцій у РОІППО для учителів-словесників України.
Керівник студентських наукових робіт з літературознавства, методики літератури. Під керівництвом Овдійчук Л. М. студентка Мельничук Наталія Володимирівна виборола I місце на Всеукраїнському конкурсі творчих робіт учнівської та студентської молоді імені Миколи Гоголя у номінації «Мистецтвознавство» з темою «Кіноінтерпретації повісті М. Гоголя "Вій": точки перетину і паралелі», (Ніжин, 2019 р.) та III місце на Всеукраїнському Гоголівському конкурсі (Ніжин, 2020 р.) науковою роботою магістранти Мельничук Н. В. з теми «Особливості образотворення архетипних образів-символів у творчості Миколи Гоголя (на прикладі збірки «Вечори на хуторі поблизу Диканьки».
У 2023 р. під керівництвом Л. Овдійчук та Н. Мединської студентка ісорико-філологічного факультету Вероніка Гречка виборола II місце на Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.
Виступила опонентом чотирьох дисертаційних досліджень та науковим керівником дисертаційного дослідження «Методика розкриття образності ліричного твору в процесі навчання української літератури в 10-11 класах» 13. 00. 02. – теорія і методика навчання (українська література)» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних Васюти С.Д., яка успішно захищена 20 червня 2012 р.
Керівник дисертаційних досліджень аспіранток Н. Мельничук та К. Шапілової на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація «Теорія та методика професійної освіти» (2020-21) та допоміжний промоутер докторантки докторської школи гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша у Ченстохові Р. Ліончук зі спеціальності літературознавство.
Авторка одинадцяти передмов та післямов до раритетних книг, перевиданих міським громадським об'єднанням товариства «Просвіта»: Ю. Горліса-Горського «Ave, dictator», Івана Багряного «Тигролови», О. Купріна «Олеся», М. Гусовського «Пісня про зубра», О. Грищенка «Україна моїх блакитних днів», Є. Єнджеєвича «Українські ночі, або Родовід генія», Шевченко Т. Г. Кобзар / Факсимільне видання 1876 р. Прага., Грабовський П. «Пролісок», Шевченко Т. «Кобзар»: повний ілюстрований збірник віршованих творів поета з життєписом та передмовою Богдана Лепкого, 1941; Вільшенка Я. Царівна Жаба, А. Лотоцького «Княжа слава».
Написала статті-відгуки на книги сучасних письменників: А. Содомори, Н. Дворницької, Любові Новикової-Бемм, О. Заворотнього, І. Жиленко, Галини Малик, О. Слоньовської, Л. Ромен.
Учасниця більше ста двадцяти науково-практичних конференцій та педагогічних фестивалів різних рівнів: обласного, Всеукраїнського, Міжнародного.
Голова оргкомітету IV Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» (Рівне, 2013), співголова Міжнародної науково-практичної конференції «Оноре де Бальзак: грані, інтерпретація, Україна» (Бердичів, 2019), член редколегії вісника Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва «Література. Діти. Час», заступник президента Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва з науково-дослідної роботи.
Нагороджена: багатьма подяками, почесними грамотами від університету, управління освіти, міської та обласної рад, облдержадміністрації. Зокрема, Подякою Рівненської обласної ради (2013), Почесною грамотою управління освіти і науки Рівненської державної адміністрації (2019, 2023) за сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов'язків, вагомий особистий внесок у розвиток освіти Рівненщини, Подяками (2008, 2010, 2018) та Почесними грамотами (2010, 2014, 2017, 2018, 2019, 2023) Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука за вагомий внесок у становлення і розвиток університету, активну участь у науковій та навчально-методичній діяльності.
У 2014 р. нагороджена медаллю "За вірність заповітам Кобзаря" (до 200-річчя Т. Шевченка) та медаллю "100 років «Просвіти" (2018 р.)»
У 2023 році нагороджена орденом святої рівноапостольної княгині Ольги