Виховна робота

Викладачами кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти систематично проводиться виховна робота зі студентами, спрямована на формування у майбутніх педагогів ідеалів миру, взаємоповаги, гуманізму та розуміння відповідно до наукової теми «Виховання учнівської та студентської молоді на ідеях гуманізму та просвітництва» (державний реєстраційний номер 0118U001567). Зі студентами проводять кураторські години, виховні заходи, їх залучають до громадських та волонтерських акцій, що проводять на Рівненщині.

            Питання збереження миру в державі та формування миролюбивого світогляду набрали особливої актуальності в останні роки. Події лютого 2022 рр. акцентували увагу української спільноти на необхідності впровадження здобутків педагогіки миру в освітньо-виховний процес. Оскільки засновник університету доктор педагогічних наук, академік Степан Якимович Дем'янчук є основоположником педагогіки миру, то  пропагування гуманності та миролюбності є одним із пріоритетних напрямів роботи викладачів кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти.

            Викладачі кафедри започаткували освітянську традицію: щороку навесні проводять Міжнародні учнівські громадські читання «Я голосую за мир».  Проведення цього заходу започатковано засновником університету, доктором педагогічних наук, академіком Степаном Якимовичем Дем'янчуком у 1996 р. Метою читань є залучення талановитої учнівської еліти у прозовій та віршованій формах висловити своє бачення проблеми війни та миру. Викладачі кафедри залучають здобувачів вищої освіти  до проведення учнівських громадських читань, зокрема, майбутні вчителі та вихователі допомагають укладати збірник творів, проводять екскурсії в Музеї миру, долучаються до проведення секційних засідань.

виховна робота

За останніх 5 років  у Міжнародних учнівських громадських читаннях брали участь школярі з м. Рівного, м. Краматорська, м. Києва, м. Луцька, м. Шепетівки, м. Сміли, м. Кременчуга, а також  Київської, Рівненської, Житомирської, Волинської, Хмельницької, Полтавської, Черкаської областей. Серед зарубіжних представників – учні з Польщі, Чехії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю та Грузії.

2.4

За результатами читань щорічно видають збірник, у якому розміщено 250 кращих учнівських творів.
 

3.3

На сторінках збірника учні висловлюють щирі сподівання на якнайскоріше закінчення кровопролитної війни, що зараз триває в Україні, та панування довгоочікуваного миру на рідній землі.

Із метою реалізації наукової теми «Виховання учнівської та студентської молоді на ідеях гуманізму та просвітництва» викладачі кафедри проводять тематичні виховні години, Святкують День миру, пропагують разом зі студентами миролюбиві ідеї в ЗДО. Традицією стало виготовлення своєрідних голубів як символів Миру.

45_26

Окрім того, з нагоди дня Миру та Дня примирення викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти проводять урочисту лекцію на тему:«Степан Якимович Дем’янчук - засновник педагогіки миру», на якій ознайомлюють не лише майбутніх педагогів та вихователів, а й студентів інших факультетів із життєвим шляхом, творчим і науковим доробком С. Я. Дем’янчука. Традиційними є  проведення Дня вишиванки, Української хустки, Дня матері, Дня єднання, вшанування жертв голодомору та інших заходів і свят, які офіційно запроваджені в Україні.

78

Традицією кафедри загальної педагогіки та дошкільної освітиє такожпроведення Благодійних ярмарків «Творчість студентів – заради життя», метою яких є залучення студентів до волонтерської діяльності шляхом представлення на ярмарку творчих та кулінарних виробів. Виручені кошти віддають на лікування важко хворих дітей та воїнів ЗСУ.

9-0

Робота викладачів кафедри загальної педагогіки та дошкільної освітиохоплює основні  напрями виховання майбутніх педагогів та вихователів: моральне, розумове, естетичне, національно-патріотичне, духовне.

У вересні кожного року куратори академічних груп активно готують студентів до участі в загально-університетському конкурсі «Алло, шукаємо таланти»,який сприяє формуванню естетичного смаку, розвитку декламаторських та музичних здібностей.

10-0

Традиційними в кінці вересня є заходи, присвячені пам’яті великого українського педагога В. Сухомлинського. Викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освітипроводять виховні години, семінари, наукові конференції, педагогічні «п’ятихвилинки»,  на яких обговорюють  погляди В. Сухомлинського на виховання дітей дошкільного віку та школярів, читають його оповідання та педагогічні трактати, обговорюють його твори «Серце віддаю дітям», «Батьківська педагогіка», «Розмова з молодим директором школи» та ін. Зокрема, д.пед.н., проф. Марчук О. О. у 2021 році провела свято «Віддаємо свої серця дітям», по завершенні якого студенти  зачитали власні педагогічні есе на тему: «Що для мене означає вислів «віддати своє серце дитині», у 2022 р. було проведено педагогічну «п’ятихвилинку» на тему «Заповіти В. Сухомлинського».

сухомлинський

Осінь - неповторна пора року, яка надихає до творчості, відтак під керівництвом викладачів кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти студенти спеціальності 012 «Дошкільна освіта» долучаються до  «Свята Золотої Осені», на якому демонструють свої вироби з природного матеріалу. Кожен виріб є по-своєму цікавим і оригінальним, студенти проявляють свою фантазію. У майбутньому цей досвід стане у нагоді при здійсненні виховного процесу в закладах дошкільної освіти та  НУШ. 
 

12.013.0

Напередодні новорічних свят тематика виховних заходів набуває Різдвяного забарвлення. Студенти академічних груд долучаються до огляду-конкурсу різдвяних колядок. Варто відзначити той факт, що студенти співають мало відомі поліські колядки, разом із викладачами  кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти ставлять українські вертепи, прикрашають аудиторії педагогічного факультету святковими новорічними гірляндами.

1415

Окрім того, викладачі проводять спеціальні новорічно-різдвяні виховні години. Наприклад, у грудні 2021 р. було проведено конкурс на краще новорічне відео-привітання,до якого долучилися студенти першого курсу денного та заочного відділення. Цікавим за своїм змістом є проведення конкурсу «Екоялинка», що спрямований на формування у студентів бережливого ставлення до природи.

екоялинки

Майбутні педагоги та вихователі повинні бути свідомими патріотами рідної землі, відтак викладачами кафедри ведеться систематична робота із національно-патріотичного виховання. Зі студентами щороку проводять свята  «Великодні дзвони», «Дякуємо тобі мамо», «На сповідь до Тараса», а також українські вечорниці,  на яких вони вивчають стародавні українські традиції, повір’я та обряди. В процесі їх проведення здійснюється розвиток декламаторських здібностей майбутніх вихователів, удосконалюється їх акторська майстерність, вміння співпрацювати з глядацькою аудиторією.

фото17

Прикладом національно-патріотичного вихованняє проведення у вересні 2022 р. викладачем кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти студенти док.пед.н., проф. Марчук О. О. лекції на тему : «Ми - українці: честь і слава незламним». 

фото18

Виховна робота викладачів кафедри дає належні результати та оцінку. У грудні 2021 р. в університеті відбувся конкурс кращих кураторів, де д.пед.н., проф. Марчук О. О. була відзначена як кращий куратор ПВНЗ «Міжнародний економіко гуманітарний університет»та нагороджена Почесною грамотою й цінними подарунками.

МЕГУ

Формування професійно-педагогічної компетенції майбутніх фахівців з дошкільної освіти неможливе без належної організації виховного процесу в ЗДО. Викладачами кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти ведеться комплексна виховна діяльність, спрямована на формування у майбутніх педагогів та вихователів здатності до виховання дітей на ідеях гуманізму, миру, патріотизму, взаємоповаги та ціннісних моральних орієнтирів.