Міжнародна співпраця

Кафедра загальної педагогіки та дошкільної освіти здійснює міжнародну співпрацю з європейськими закладами вищої освіти.  Укладено угоди про студентську мобільність з Польшею: Великопольська вища школа соціально-економічних наук, Вища школа Гуманітас, Університет імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні; Угорщиною: Університет Ніредьхаза; Великою Британією: Bath Spa University Університет Бат Спа.

Угодами про співпрацю передбачено:

  • вивчення міжнародного досвіду підготовки фахівців зі спеціальностей 012 Дошкільна освіта та їх використання в освітньому процесі;
  • участь у виконанні міжнародних проєктів;
  • участь у міжнародній інтеграції у сфері підготовки кадрів шляхом реалізації програми подвійного диплому у співпраці з факультетом європейської освіти;
  • організацію, участь у міжнародних конференціях, семінарах, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.
Великопольська соціально-економічна академія в Шроді- Велькопольській - Академія прикладних наук

Кафедри педагогічного факультету здійснюють міжнародну співпрацю з європейськими закладами вищої освіти : Великопольська соціально-економічна академія в Шроді-Велькопольській - Академія прикладних наук (Польща, Сьрода Велькопольська), Краківською Академією імені Анджея Фрича Моджевського (Польща, Краків), Університетом прикладних наук імені Яноша Кодолані (Угорщина, Шекефехервар), з якими укладені відповідні угоди про партнерство та співробітництво. Угодами про співпрацю передбачено вивчення міжнародного досвіду підготовки фахівців зі спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта та їх використання в навчальному процесі; участь у виконанні міжнародних проектів; участь у міжнародній інтеграції у сфері підготовки кадрів шляхом реалізації програми подвійного диплому у співпраці з факультетом європейської освіти; організацію, участь у міжнародних конференціях, семінарах, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

Міжнародна співпраця

Зокрема старший викладач кафедри Кирилович О. Ф. була залучена до участі у міжнародних проектах : польсько – американський фонд Свободи (США-Польща, співпраця з 2005 р.); фонд Фулбрайта (США-Польща, співпраця з 2007 р.); програма Л. Кіркленда (США-Польща, співпраця з 2007 р.); фонд Баторія (Польща, співпраця з 2008 р.); фонд Арі Арі (Польща, співпраця з 2009 р.); Всепольське Товариство педагогів і аніматорів «Клянза» (Польща, співпраця з 2005 р.). Була запрошена у 2017 – 2018 н. р. для читання курсу «Формування мовних компетенцій в дітей дошкільного і молодшого шкільного віку» (54 год.) керівництвом Велькопольської Вищої Школи Соціально-Економічних Наук.

Кирилович

Відповідно до співпраці з Велькопольською Вищою Школою Соціально-Економічних Наук, викладачі кафедри початкової та дошкільної освіти брали участь у розробці освітніх програм, які погоджені з Міністерством освіти Польщі з метою підготовки фахівців початкової та дошкільної освіти на основі європейської кредитно-трансферної системи.

фото спільне

21.05.2021 року оновлено угоду про міжнародну співпрацю між академічною спільнотою Інституту педагогічної освіти МЕГУ імені академіка Степана Дем'янчука та Велькопольської Соціально-Економічної Вищої Школи. Викладачі ЗВО здобули широкі можливості наукового стажування, проведення спільних конференцій, семінарів, видавництва колективних монографій, підручників, взаєморецензування, а студенти - відвідування занять дружніх ЗВО в режимі он-лайн.

фото7

21.05.2021 року викладачі Інституту педагогічної освіти МЕГУ імені академіка Степана Дем'янчука успішно завершили міжнародне наукове стажування, взяли участь у семінарі на тему : «Розвиток професійної компетентності сучасного викладача вищої школи : європейський досвід і всесвітня практика» та отримали сертифікати з рук ректора Велькопольської Соціально-Економічної Вищої Школи доктора габілітованого Іренеуша Кубіячека.

сертифікати

21.05.2021 року студенти 1, 2 та 3 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта ступеня вищої освіти Бакалавр Інституту педагогічної освіти МЕГУ імені академіка Степана Дем'янчука отримали сертифікати про успішне завершення програми академічної мобільності у Велькопольській Соціально-Економічній Вищій Школі. Перезарахування кредитів, здобутих освітніх компонентів відбулося на засіданні кафедри початкової та дошкільної освіти.

Bath Spa University

Міжнародний економіко-гуманітарний університетом імені академіка Степана Дем’янчука співпрацює з Університетом Бат-Спа. Ця ініціатива є частиною ширшої програми партнерства між університетами Великої Британії та України, започаткованої Cormack Consultancy Group (CCG) та Universities UK International (UUKi).
 

Фото1

Запропонована підтримка від Університету Бат Спа включає в себе обмін навчальними ресурсами, розробку схеми наставництва та співпрацю між дисциплінами, які вивчаються чи досліджуються в обох закладах. Коли це можливо, обидва університети з нетерпінням чекають сприяння обміну персоналом і студентами.
 

фото2

Це партнерство ґрунтується на нашому існуючому зв’язку з МЕГУ, який розпочався у 2018 році в рамках нашого проекту DESTIN, який фінансується Erasmus+, щоб покращити журналістську освіту в Україні. Колеги з МЕГУ відвідали Бат у рамках цього проекту, і ми з нетерпінням чекаємо на світле майбутнє, де ми сподіваємось ще раз привітати їх у місті Бат».

фото3

Про проєкт

Партнерство надаватиме широкий спектр практичної допомоги через:

  • допомога у фізичній відбудові кампусів українських університетів, які були пошкоджені та зруйновані;
  • взаємне визнання кредитів, щоб англомовні українські студенти могли проходити онлайн-курси в університетах Великої Британії, які зараховуються до отримання диплома;
  • дозволити українським викладачам проводити дослідження в британських лабораторіях і аудиторіях, коли їхні власні приміщення були зруйновані або пошкоджені;
  • полегшення спільного використання академічних ресурсів, таких як бібліотеки та технічне обладнання;
  • збереження українських архівів в установах Великої Британії; сприяння більшим можливостям культурного та мовного обміну;
  • підтримка психічного здоров’я – особливо для українських співробітників і студентів, які страждають від посттравматичного стресового розладу (ПТСР) через конфлікт;
  • надати можливість українським студентам «надолужити» знання, які вони пропустили, в літніх школах, які проводяться в установах Великої Британії.

В рамках співпраці  кафедрою загальної педагогіки та дошкільної освіти було проведено студентську науково-практичну конференцію з міжнародною участю, у якій з доповіддю про особливості організації освітнього процесу в Англії та розвиток сучасних психологічно-педагогічних вчень виступила доктор педагогічних наук завідувач відділу освіти Університету Бат-Спа (Англія), Стипендіат Академії вищої освіти (HEA), Почесний член Британської асоціації освітніх досліджень (BERA), Британського товариства освітнього лідерства, управління та адміністрування (BELMAS) та Товариства філософії освіти Великої Британії (PESGB) Агнєшка Бейтс

Педагоги

22 вересня 2022 року відбулася зустріч адміністрації педагогічного факультету із завідувачем відділу освіти док. пед. н., проф. Агнєжкою Бейтс (Англія), у ході якої було окреслено шляхи подальшої співпраці між викладачами та студентами. Зокрема, було прийнято рішення провести спільні заходи щодо формування патріотичних якостей у молодого покоління, виховання в дусі миру, гуманізму та взаємоповаги, реалізації принципів інклюзивної освіти та розвитку педагогічної креативності.

зустріч

План заходів співпраці з Університетом Бат Спа на 2022-2023 н.р.

 

 

Опис

Дата

1

Залучення представників університету Бат Спа до 1 Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції на тему: «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД, РЕАЛІЇ  СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» (лекція проф. Агнежка Бейтс)

Вересень, 2022

2

Гостьова лекція «Формування креативності майбутнього педагога в ЗВО: практичний досвід» (проф. Марчук О. О.)

Жовтень-листопад, 2022

3

Круглий стіл «Сучасний педагог: який він?» (проф. Марчук О. О., представники) листопад.

Листопад, 2022

4

Проведення  майстер-класу «Українські символи: вишиванка»:  як намалювати вишиванку з старшими дошкільниками (в рамках вивчення дисципліни «національно-патріотичне виховання старших дошкільників» (проф. Марчук О. О.)

Квітень, 2023

5

Залучення студентів та школярів Великої Британії до громадських читань «Я голосую за мир!» (проф.. Марчук О. О., доц.. Мельничук Л. Б.)

Квітень-травень, 2023

6

Проведення спільних відкритих лекцій

Протягом року

7

Наукове стажування, коучинг, онлайн-тренінги науково-педагогічних працівників

Протягом року

8

Відвідування онлайн-лекцій британських лекторів

Протягом року

9

Академічна мобільність науково-педагогічних працівників та студентів

Травень, 2023

10

Спільна участь в наукових конференціях, форумах, круглих столах, семінарах.

Протягом року

11

Розробка спільних наукових та освітніх проєктів педагогічного спрямування.

Протягом року