26 квітня 2023

Сьогодні у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука відбулися заходи з метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

На базі факультету журналістики було організовано онлайн пресконференцію з представниками Хмельницької АЕС: заступником головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Хмельницької АЕС Віталієм Литусом та начальником відділу роботи з громадськістю та ЗМІ Олександром Хитровим. Модератором заходу виступив заслужений журналіст України, доцент кафедри соціальних комунікацій Віктор Мазаний.

foto

Основними темами обговорення стали діяльність станції щодо охорони навколишнього середовища, способи вивчення радіаційного стану навколо Хмельницької АЕС, а також ядерна безпека в умовах війни проти росії.

Гості детально розповіли студентам про те, яким чином сьогодні функціонують АЕС в Україні так, щоб не зашкодити природній екосистемі довкола. Окрім цього, учасники детальніше дізналися про систему підготовки майбутніх спеціалістів: як проходить навчання персоналу сценаріям експлуатації, технічного обслуговування та запобігання виникненню аварійних ситуацій.

foto

Варто зазначити, що на факультеті журналістики діє навчально-практична лабораторія «Атомна журналістика» із висвітлення в медіа тематики атомної енергетики, тому така зустріч стала вагомим внеском  у вміння студентів висвітлювати події та діяльність атомних електростанцій.

Кандидат технічних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Ігор Риженко провів лекцію на тему: «Аварія на Чорнобильській АЕС», до заходу доєдналось 200 учасників. Ігор Миколайович детально розібрав причини та перебіг техногенної катастрофи, назвав етапи руйнування реактору та перепони, з якими зіткнулися ліквідатори. У супроводі відео та фото матеріалів присутні поступово пригадали для себе специфіку техногенної катастрофи та зауважили важливість дотримання правил техніки безпеки.

foto

Комплекс заходів привернув здобувачів та працівників університету вшанувати трагічну дату в історії нашої держави.