

В МЕГУ було реалізовано програму академічної мобільності в рамках грантового проєкту «Ukrainskie centrum terapii zajeciowej poprzez sport osob niepelnosprawnych vol 2.0», що співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA «Зміни в регіоні», яку реалізує фонд «Освіта для демократії»,

У період з 24.03.2025 р. по 30.03.2025 р. координатор проєкту, старший викладач кафедри здоров’я людини та фізичної терапії – Ігор Петрук; доцент кафедри здоров’я людини та фізичної терапії Олена Сірман; студентки факультету здоров’я, фізичної культури і спорту МЕГУ Лук’янчук Іванна та Заружко Катерина долучились до програми академічної мобільності в рамках гранту у місті Бидгощ, Республіка Польща.

Координатором програми виступив головний реалізатор проєкту Товариство AZS WSG (Польща). Викладачі та студенти МЕГУ спільно з колегами з Львівського державного університету імені Івана Боберського та Харківської державної академії фізичної культури брали участь в різноманітних заходах протягом 5 днів.

В період програми всі учасники пройшли попереднє тестування, прийняли участь у лекційних заняттях і практичних тренінгах, ознайомилися зі спортом для осіб з інвалідністю та отримали навики щодо пересування на інвалідному візку, технік страховки та подолання перешкод. Одним з заходів програми був візит до школи Брайля в м. Бидгощ для осіб з порушеннями зору та слуху, де учасники прийняли участь в семінарі, ознайомилися з техніками підтримки осіб з порушеннями зору і слуху.

Команди виконавців мали нагоду взяти участь в практичних заняттях з голболу для незрячих осіб, оволодіти методами проведення занять та здійснення практичних навичок на семінарі для осіб з інвалідністю у таких видах адаптивного спорту як настільний теніс, стрільба з лука, участь практичних заняттях з парабоксингу. Особливо вражаючими та корисними були заняття з водних активностей у процесі реабілітації осіб з інвалідністю у плавальному басейні Університету Економіки в Бидгощі.

Під час візиту делегації відвідали також Iron Arena у м. Познань та доєднались до занять з реабілітації та соціальної адаптації осіб, що пересуваються у кріслах колісних та за допомогою протезів з використанням методик кросфіту. Проведення занять з використанням інтеграції в цій арені проходили і військовослужбовці з України.
Викладачі Ігор Петрук та Олена Сірман разом зі студентами успішно пройшли тестування та отримали міжнародні сертифікати. З метою подальшої реалізації проєкту МЕГУ отримав додаткове обладнання: 2 гри Корнхол, 1 гра Бочча, активний функціональний візок.
Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука висловлює щиру подяку Товариству AZS WSG (Польща), пану Олександру Скалію, Тетяні Скалій, Міхалу Сломінскі, Валерії, партнерам та всім залученим за можливість втілити в життя такий важливий для суспільства проєкт та за можливість допомагати всім, хто потребує допомоги.