08 вересня 2024

Ось уже 26 років з ініціативи Всесвітньої конфедерації фізичних терапевтів 8 вересня відзначається Всесвітній день фізичного терапевта (фахівця з фізичної реабілітації). Фізичний терапевт – це дуже сучасна професія.

Сьогодні загальновизнано, що без фізичної реабілітаці неможливо відновити, компенсувати та розвивати фізичні, психологічні, соціальні вміння і навички людей, які втратили ці функції внаслідок травм або хвороб. Фізичний терапевт допомагає людині, яка пройшла через важкі життєві обставини, брати максимально активну участь у житті суспільства. Важливість роботи фізичного терапевта (реабілітолога) в умовах, коли українці вимушені відстоювати свою незалежність у війні, яку розв’язав російський агресор, важко перебільшити. Шановні колеги вітаю всіх з професійним святом!

ЗФКіС

6-8 вересня відбувся Другий всеукраїнський Конгрес з фізичної терапії.

Захід організовано ГО «Всеукраїнське обʼєднання фізичних терапевтів» та БФ «Пацієнти України» в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який реалізується Благодійним Фондом «Пацієнти України» за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), представлену Посольством Швейцарії в Україні, а також представників Європейського Союзу та Nova Ukraine. Всі заходи ініціативи також підтримуються Міністерством охорони здоров’я України, Національною службою здоров’я України, Міністерством соціальної політики України, Офісом Президента України та радницею-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності.

Співорганізаторами конгресу виступають Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародний комітет Червоного Хреста (ICRC), Програма розвитку ООН (UNDP), Товариство Червоного Хреста України, БФ «Запорука», Soleterre, посольство Швейцарії в Україні, а також представники Європейського Союзу та Nova Ukraine, Handicap International.

Кафедра здоров’я людини та фізичної терапії має великий досвід (з 2001року) підготовки бакалаврів та магістрів фізичної терапії. З матеріалами

цікавого заходу  викладачі кафедри ознайомились в онлайн режимі.

Сучасні теорітичні та практичні данні світового досвіду фахівців з фізичної терапії будут застосовані на лекційних та практичних заняттях в навчанні студентів.