21 жовтня 2023

Приватний вищий навчальний заклад «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» відзначив свій ювілей – 30 років на освітній ниві. До урочистих заходів долучилися представники вітчизняних закладів вищої та післядипломної освіти, а також представники закордонних університетів-партнерів з Польщі, Угорщини, Словаччини та Великої Британії. Загалом учасниками конференції стали 450 науковців, серед яких 75 докторів наук.

30 років МЕГУ

Розпочався святковий день із молебня у каплиці-церкві архідиякона Степана, що знаходиться на території університету. Отець Даниїл, що традиційно знаходиться із працівниками та студентами у прикметні дні освітнього процесу та відраховує разом із ними життєві віхи, відправив молебень за здоров’я працівників та студентів МЕГУ, а також задля процвітання університету. Долучилися до служби не лише працівники, але й здобувачі освіти, що з самого ранку супроводжували усі урочистості.

30 років МЕГУ

Одразу по закінченню молебня керівний склад університету разом із деканами усіх 9 факультетів висадили алею дерев, що символізує стійкість нашої альма-матер. Завдяки цій чудовій ініціативі колектив не лише підтримує екологію, але й залишає предметний спогад, що на довгі роки слугуватиме пам’яттю про визначну віху у розвитку МЕГУ.

30 років МЕГУ

В приміщенні Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру факультет журналістики вже з самого ранечку готовий приймати гостей на традиційну ювілейну пресконференцію. Цьогоріч вона чимала – 14 учасників. Поважні науковці розповіли присутнім про свої наукові здобутки та поділилися не лише враженнями про співпрацю із МЕГУ, але й подальші плани щодо поглиблення спільних проєктів та розширення горизонтів спільної діяльності. Президент нашого університету, доктор педагогічних наук, професор Анатолій Дем’янчук наголосив на тому, що метою МЕГУ було і є – «виховати вільну людину». Ректор, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук зазначив, що «університет прагне, аби міжнародні угоди були дієвими, і в тому їхнє призначення». Проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, доцент Наталія Мединська зауважила, що проведення науково-практичних конференцій є традицією МЕГУ впродовж усіх 30 років, а цьогорічний захід надзвичайно широкий у контексті тематики та інноваційних підходів учасників до розгляду різноманітних актуальних проблем у різних сферах наукових пошуків. Дієвість міжнародної співпраці відзначили гості з-за кордону: проректор Великопольської академії соціально-економічних наук – Академії Прикладних наук Єжи Бабяк (Польща), професор Університету імені Адама Міцкевича (Польща)Кшиштоф Урбаняк, професор, президент Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина) Йозеф Затько та журналіст, викладач кафедри прикладних комунікативних студій Університету імені Яноша Кодолані (Угорщина)Йозеф Макаі. Зауважили постійний розвиток МЕГУ на освітній ниві та перспективи подальшого розквіту й вітчизняні науковці.

30 років МЕГУ

 

Професор ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» Алла Богуш поділилася спогадами про засновника МЕГУ Степана Якимовича Дем’янчука та нагадала усім про принципову важливість розробки педагогіки миру: «необхідно поширювати ідеї миру - засновник цю діяльність вважав архіважливою».

30 років МЕГУ

Доцент Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, керівниця відділу акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Ганна Денискіна відзначила високий професіоналізм усіх підрозділів нашого університету та успішність акредитацій, оскільки усі справи були схвалені та отримали високу оцінку експертів НАЗЯВО.

НАЗЯВО

Головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Майя Андрєєва та заступник директора департаменту -начальник управління професійної, вищої освіти, фінансово-економічної, кадрової, організаційної та правової роботи Олена Полюхович підкреслили важливість діяльності МЕГУ в контексті освіти у регіоні та згадали чимало спільно реалізованих проєктів.

 

Одразу по завершенню пресконференції розпочалася центральна подія урочистостей – Міжнародна науково-практична конференція до 30-річчя Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» «Інноваційні дослідження та перспективи розвитку науки і техніки у ХХІ столітті».

30 років МЕГУ

Учасники святкового наукового форуму, що проходив  під девізом «30 років успіху!» у залі Рівненського академічного українського музично-драматичного театру, заслухали вітальні слова ректора нашого університету Віталія Дем’янчука та доповідь на тему «30 років університету: соціально-економічні підсумки, роль закладу в освітньому просторі регіону та України». Долучився до вітань голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, що зауважив значну кількість випускників нашого університету у своєму керівному апараті та привітав причетних до збереження традицій та по-справжньому сімейних цінностей при щоденній освітній діяльності впродовж останніх 30 років. Пан Коваль побажав процвітання закладу та відзначив пам’ятними нагородами працівників університету.

30 років МЕГУ

Керівники та представники Рівненської обласної ради, департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради, Рівненської торгово-промислової палати також доєдналися до привітань й відзначили професорсько-викладацький та керівний склад університету почесними грамотами та подяками.

30 років МЕГУ

Не оминули з привітаннями й закордонні партнери. Присутні особисто вручили керівному складу особливі пам’ятні нагороди та висловили побажання масштабного розквіту й постійного лідерства у різноманітних рейтингах. Партнери, що не змогли бути присутні особисто, долучилися у форматі онлайн-конференції та приєдналися до вітань із запевненнями у братерських почуттях та з надіями на зустріч найближчим часом.

30 років МЕГУ

Гордість університету, його випускники, також долучилися до урочистостей. Представники Асоціації випускників МЕГУ, серед яких і ті, хто вступив до університету в рік його заснування, привітали професорсько-викладацький склад та керівників закладу. Особливо наголосили на тому, що саме альма-матер дала їм якісну путівку в життя у вигляді грунтовних знань та готовності до викликів на шляху до професійного успіху.

30 років МЕГУ

Окремо приємні слова підтримки та вітання із ювілеєм від Міністерства освіти і науки, що надійшли у формі вітального листа. 

30 років МЕГУ

Багатим змістовно і масштабним за кількісними показниками був також і секційний формат конференції: до програми 9 секцій увійшли наукові дослідження – результат праці науковців з різних країн. Секції працювали за такими тематичним напрямами: психолого-педагогічні дослідження, історичні дослідження, інформаційні системи та технології, актуальні питання юридичної науки і практики, актуальні проблеми сучасної філології та лінгводидактики, журналістика і розвиток соціальних комунікацій, географічні дослідження та проблеми природокористування, розвиток фізичного виховання і спорту, актуальні проблеми розвитку сучасної економіки та менеджменту. Особливо корисною складовою ювілейних урочистостей було спілкування представників різних наукових інституцій і вищих закладів освіти, що проходило у дружньому і творчому форматі та мало повноцінне фахове наповнення.

30 років МЕГУ

Завершився насичений день святкувань підведенням підсумків конференції, після чого усі учасники продовжили спілкування у дружній неформальній обстановці.