15 березня 2024

«Життя і творчість Тараса Шевченка у текстах і контекстах: український і зарубіжний досвід»: під такою назвою 14 березня 2024 р. відбувся неординарний за формою та змістом захід, присвячений ювілею Великого Пророка.

Новина іфф

З вітальним словом до присутніх звернулися очільники структурних підрозділів університету Наталія Мединська і Наталія Терновик та декан історико-філологічного факультету Таміла Груба. З натхненним словом виступила Ганна Токмань, відома просвітянка, громадська діячка, учасниця Революції гідності, докторка педагогічних наук, професорка з Університету Григорія Сковороди з Переяслава, де Шевченко жив у період «Трьох літ» і написав кілька знакових творів, зокрема, знаменитий «Заповіт».

Новина іфф

Під час дійства було презентовано есей, який складався із трьох тез: «Кобзар» Тараса Шевченка у контексті просвітянської Шевченкіани», «Життя і творчість Тараса Шевченка у вимірах діаспори», «Тарас Шевченко у світовому контексті». Аргументи, висловлювання, розмисли про раритетні перевидання книги «Кобзар», літературознавчих та художніх творів про Тараса Шевченка представили студенти історико-філологічного факультету спеціальності «Українська мова та література» та факультету журналістики. Майбутні вчителі англійської мови розкрили учасникам інформацію про репрезентацію Шевченка у Польщі, Британії, Німеччині.

Новина іфф

Про вшанування пам'яті Тараса Шевченка у Туреччині розповів студент Анкарського університету Мухаммед Ікбал Альперен Доган і прочитав турецькою мовою «Заповіт». Допомогли здобувачам вищої освіти підготувати виступи викладачі Іванна Саркісова, Валентина Миронюк, Яніна Поченюк, Антон Смерчко, Руслана Гончарук, Наталія Нісаноглу. Захід ініціювала і провела завідувачка кафедри української мови та літератури Лілія Овдійчук.

Новина іфф

овина іфф Зображення віджетНовина іфф Зображення віджетНовина іфф Зображення віджетНовина іфф Зображення віджет