24 червня 2024

20 червня 2024 року у рамках договору про співпрацю між Приватним вищим навчальним закладом «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» та Одеським державним університетом внутрішніх справ, проведено бінарну лекцію на тему «Академічна доброчесність у правничій професії», для здобувачів вищої освіти спеціальності 081 Право університетів.

Спікером бінарної лекції від ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» стала завідувачка кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін, доктор філософії в галузі права, доцент Наталія ДЕРЕВЯНКО від Одеського державного університету внутрішніх справ стала заступник директора інституту права та безпеки ОДУВС, кандидат юридичних наук, доцент Ірина РИЖЕНКО, за участю доцента кафедри конституційного та міжнародного права кандидата юридичних наук, доцента Ігоря ФЕДОРОВА.

Під час бінарної лекції спікерами визначено поняття академічної доброчесності, акцентовано увагу на її основних принципах, таких як: чесність, прозорість, відповідальність та дотримання етичних норм у наукових дослідженнях та навчанні.

МЕГУ

Зокрема Наталією ДЕРЕВЯНКО проаналізовано нормативно-правові акти: Закон України «Про освіту», Закон України «Про вищу освіту», Порядок присудження та позбавлення наукового ступеня доктора наук. Також, завідувачка кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін не залишила без уваги відповідальність за порушення академічної доброчесності як здобувачами освіти так і науково-педагогічними працівниками. Наприкінці розкрито тему впливу штучного інтелекту на академічну доброчесність в академічній спільноті.

Ірина РИЖЕНКО розповіла про сучасну політику з академічної доброчесності яка запроваджується в ЗВО України та як вона в подальшому впливає на професійну доброчесність. Обговорено стандарти і процедури дотримання академічної доброчесності в правничих професіях, зокрема суддів, прокурорів, нотаріусів. Продемонстровано відеоролики. На підведення розмови, Ігор ФЕДОРОВ розповів про юридичні ситуації, як некомпетентність адвоката може негативно впливати на інтереси клієнта, та поділився власним життєвим досвідом слідчого.

Лекторами було ще раз наголошено, що професійна доброчесність є наслідком академічної доброчесності і навпаки.