25 жовтня 2024

Сьогодні студенти та професорсько-викладацький колектив МЕГУ зібралися разом для написання Радіодиктанту національної єдності. Розпочався захід із вітального слова ректора, професора Віталія Дем’янчука, який відзначив традиційне для нашого університету свято шани української мови та зауважив, що кількість охочих долучитися до написання диктанту з кожним роком зростає.

Цьогоріч до дружньої родини МЕГУ доєдналися представники управління Державної служби якості освіти у Рівненській області. Начальник управління Святослав Сидорук подякував здобувачам та членам колективу за проявлену єдність та розповів про особливості роботи управління, детально схарактеризувавши  мовне питання. Ознайомив присутніх з результатами моніторингу щодо забезпечення функціювання державної мови в освітньому процесі  закладів загальної середньої освіти та використання української мови у побуті, в школі ,інтернет-мережах. Особливо закцентував увагу на  чинниках, що стримують учнів у спілкуванні державною мовою.

МЕГУ МОВА

Галина КОЛОМИС, начальник відділу моніторингу, сертифікації та контролю управління Державної служби якості освіти у Рівненській області підкреслила важливість мови в державотворенні та висловила думку про те, що завданням сучасних українців є збереження, шанування та вдосконалення української мови. У відповідь на запитання студентів представила роботу  мовних курсів, які  успішно працюють та дозволяють покращити рівень володіння українською мовою усім охочим.

Мова

Представник Уповноваженого із захисту державної мови Євген Демченко у форматі підключення до відеоконференції  привітав учасників із ювілейним 25 радіодиктантом , подякував за сприяння використання української мови  , привернув увагу присутніх на заходах проти порушення мовного законодавства.

МЕГУ МОВА

Радіодиктант ,перерваний тривогою через зліт ворожого винищувача ,був завершений учасниками   у сховищі . Текст Оксани Забужко, який озвучив Павло Вишебаба вчергове дозволив не лише перевірити рівень володіння українською мовою, але й відчути ту єдність, заради якої й було започатковано радіодиктант.

МЕГУ МОВА

Дякуємо захисникам, що мали можливість написати радіодиктант національної єдності 2024 із вірою в те, що наступного року він відбудеться під мирним небом!