21 жовтня 2021 року студенти юридичного факультету першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти та викладачі юридичного факультету взяли участь у лекції-дискусії “Що робити з замовними роботами?” Американських Рад з міжнародної освіти у межах упровадження проекту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – Academic IQ).
Спікеркою вебінару була Вероніка Краснічан - докторантка кафедри права та соціальних наук факультету бізнесу та економіки Університету імені Менделя (м. Брно, Чехія). Вероніка є передовою фахівчинею з питань замовних робіт у Чеській Республіці, а також членкинею Європейської мережі академічної доброчесності, однією з основних дослідників у Global Essay Mills Survey («Світове дослідження компаній, що пишуть на замовлення»), а також у International Contract Cheating Project («Міжнародний проєкт з дослідження замовних робіт»). Вероніка мала змогу поділитися досвідом участі у цих проєктах на засіданні Пан-Європейської платформи з питань етики, прозорості та чесності в галузі освіти (ETINED) Ради Європи у 2018 році.
Під час лекції розглянуто поняття замовних робіт, їхні різновиди, міжнародні опитування студентів стосовно досвіду замовлення робіт та результати цих опитувань, обговорено потенційні причини того, чому студенти вдаються до замовлення навчальних та дипломних робіт, наслідки, які несуть ці недоброчесні практики, а також розглянуто заходи, які слід вживати для виявлення та запобігання замовним роботам. Учасники/ці вебінару мали можливість ставити запитання та спілкуватись зі спікеркою.