29 березня 2023

20 березня 2023 року в контексті підготовки майбутнього вчителя початкових класів до реалізації Концепції Нової української школи кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри теорії та методик початкової освіти Міськовою Наталією Миколаївною було проведено відкрите лекційне заняття з дисципліни "Методика викладання математики" на тему "Методика вивчення геометричного матеріалу в початкових класах".

Відкрита лекція

У межах тематики заняття лектором було розкрито  сутність основних геометричних понять початкового курсу математики,  проаналізовано мету, завдання і принципи їх вивчення, що забезпечить формування математичної компетентності особистості, що зростає і формується. Лекцію супроводжував грамотно підібраний різноманітний презентаційний матеріал, який включав відео- та фото матеріали із зазначеної тематики, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів упродовж усього заняття. Окрім того, викладач постійно залучав здобувачів вищої освіти до активної участі у занятті, використовуючи сучасні методичні прийоми та заохочувальні стимули. Лекція мала світоглядне значення, охоплювала значний обсяг систематизованої й методично опрацьованої сучасної наукової інформації, доказовість і аргументованість висловлюваних суджень.

Відкрита лекція

При цьому лектор на високому професійному рівні показала уміння встановити педагогічний контакт з аудиторією. Лекція досягла своєї мети, проведена на високому науково-теоретичному і методичному рівнях та відповідає сучасним вимогам закладу вищої освіти. Заняття одержало схвальні відгуки, зокрема відзначено професіоналізм лектора, вміння зосередити увагу студентів на головних положеннях матеріалу лекції, створити робочу та творчу атмосферу.