13 грудня 2023

12 грудня на історико-філологічному факультеті відбувся круглий стіл на тему: «Джозеф Конрад – мариніст, неоромантик, гуманіст: тексти і контексти життя і творчості». У заході взяли участь науковці з університету Бат Спа та представники товариства Джозефа Конрада у Великій Британії – Ян Гад, Роберт Хемпсон, Ґ’ю Епштайн, Річард Стемп та інші.
Новини
З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися професор Ян Гад (університет Бат Спа), декан історико-філологічного факультету професорка Таміла Груба та завідувачка кафедри романо-германської філології Ірина Будз.
Спікери круглого столу розглядали особистість британського класика польського походження народженого в Україні у різних аспектах. Професорка Лілія Овдійчук представила авторський проєкт «Джозеф Конрад як особистість в контексті доби», перекладацький супровід якого забезпечила старша викладачка кафедри романо-германської філології Яніна Поченюк.
Новини
Творчість Джозефа Конрада у фокусі українських літературознавчих досліджень розглянула у своїй доповіді завідувачка кафедри іноземних мов Діана Кочмар.
Здобувачі 3 та 4 курсів першого (бакалаврського) рівня ОП «Середня освіта. Мова і література (англійська)» підготували та представили методичні проєкти, а також результати інтермедіальних студій, а саме компаративний аналіз повісті Джозефа Конрада «Серце пітьми» та кіноінтерпретації режисера Ф. Копполи «Апокаліпсис сьогодні».
Новини
Кожен тематичний блок круглого столу супроводжувався коментарями та запитаннями. Британські колеги особливо відзначили цінність представлених досліджень проф. Л. Овдійчук та доц. Д. Кочмар, а також мовний рівень та академічний потенціал студентів історико-філологічного факультету – Тараса Прита, Владислава Мельника, Вікторії Трачук, Анастасії Яцкової, Анастасії Дацюк, Іванни Ветрової, Олесі Зацяпи.
Така наукова взаємодія з британськими колегами сприяє реалізації партнерства в гуманітарному напрямку в рамках ініціативи Twinning Ukraine.