21 грудня 2022

Цивільний захист в університеті є однією із головних задач для забезпечення  та створення безпечних умов для учасників навчального процесу. Враховуючи сучасний стан зростання рівня воєнних та терористичних загроз, пожежної та техногенної небезпеки, керівники установ та організацій повинні приділяти підсилену увагу питанням  якісної підготовки працівників, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що визначає в цілому готовність об’єктів до дій у найбільш імовірних надзвичайних ситуаціях.

Відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» від 26 червня 2013 р. № 444, навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється безпосередньо на підприємстві, в установі та в організації згідно з програмами підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту. 

Фото

Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту є формою практичної підготовки працівників і провадяться відповідно до порядку, визначеного наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 вересня 2014 р. № 934. Такі навчання та тренування є основною і найбільш ефективною формою всебічної підготовки, вдосконалення знань, вмінь та навичок формувань і персоналу підприємств у сфері захисту від надзвичайних ситуацій.

Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту проводяться у робочий час за рахунок коштів роботодавця та залежно від складу учасників поділяються на:

— комплексні об’єктові навчання (тренування); — об’єктові тренування спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту; — протипожежні та протиаварійні об’єктові тренування і навчальні тривоги.

Спеціальні об’єктові навчання і тренування за своїм призначенням можуть бути плановими, експериментальними та показовими.

Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту передбачають підготовчий період, періоди проведення навчання та розбору його результатів. До загальних заходів підготовчого періоду навчання належать:

Допомога

— добір з числа керівного складу та фахівців, які організовують і здійснюють заходи цивільного захисту, керівництва і посередників з навчання, тренування та організація їх підготовки; — розробка навчально-методичної документації та кошторису витрат на підготовку та проведення навчання, тренування; — підготовка навчальних місць, містечок та натурних дільниць з відпрацювання практичних заходів; — оцінка готовності персоналу, який залучається до навчання, засобів імітації, систем управління та оповіщення.

Допомога

Такі  планові навчання  та об’єктові тренування за наказом ректора згідно установленого плану відбулися в ПВНЗ МЕГУ їм.ак Степана демянука 21.12.22року для керівників структурних підрозділів університету .Проводив ці навчання відповідальний за питання цивільного захисту в університеті кандидат технічних наук доцент Риженко Ігор миколайович спільно з проректором з адміністративно господарської частини Дерлюком Олександром Іваановичьом. Для більш якісного вивчення та засвоєння матеріалу з питань цивільного захисту та основ медичних  знань були запрошені провідні фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненськоївської області , які прочитали лекцію та провели майстер клас з надання домедичної допомоги та наголосили на важливості таких заходів особливо в наш час. Підсумком даного заходу є засвоєння теоретичного матеріалу та практичні навики своїх дій підчас надзвичайних ситуацій які можуть виникнути та буди до них готовому адже  хто навчений той захищений.