22 травня 2024

22 травня 2024 р. відбувалася гостьова лекція Дашко Вікторії Василівни на тему «Шляхетські двори на Поліссі». Вікторія Василівна Дашко – випускниця 2017 року Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука», спеціальності «Історія», директор Сарненського історико-етнографічного музею, член національної спілки журналістів України, лауреат премії Ганни Леончук за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини.
albom
  До цікавої, пізнавальної, науково і фахово підготовленої лекції Дашко В. В. було запрошено здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми Середня освіта (Історія та правознавство), а також до заняття доєдналися здобувачі вищої освіти інших спеціальностей факультету географії, історії та туризму.
foto
  Вікторія Василівна розповіла унікальні історичні відомості про шляхетські маєтки і палаци Полісся, ознайомила присутніх не тільки із відомостями щодо історії появи будівель, але й про долю родин, які проживали в них. Вікторія Василівна презентувала фото і розповіла історичні відомості про: палац Антонія Урбановського в Городці, маєток у Великих Цепцевичах, маєток Ворцелів у Степані, маєток у Немовичах, палац Розенберга в Рокитному, фільварок Броель-Плятерів Воробин біля Дубровиці, маєток Кашовських в Кураші, маєток в Ромейках.