Фінальний турнір з адаптаційних ігор відбувся в рамках проєкту RITA “Зміни в регіоні».
Під час фінального турніру за звання найкращих боролися Команди Корнинського ліцею (с. Корнин), Колоденського ліцею (с. Колоденка), Рівненського ліцею № 11 (м. Рівне) та команда студії гармонійного розвитку «Зерно» (м. Здолбунів).
Команди мали можливість змагатися за командне лідерство, а також за індивідуальні призові місця в таких адаптаційних іграх: Джаколо, Кульбуто, Бочча, Корнхол, Пака-Лака, Еластік.
Старшим суддею та координатором проєкту виступив старший викладач кафедри здоров’я людини та фізичної терапії Ігор Петрук.
Всі переможці були нагородженні кубками, медалями та призами, які передали польські партнери. Емоції були тільки позитивними. Реалізація проєкту показала його необхідність та корисність на Рівненщини, про що свідчать зростання кількості відвідувачів і надходження численних пропозицій про співпрацю.
До фінального турніру також долучились і представники влади Рівненщини. Зокрема з вітальними словами виступили перший заступник голови Рівненської обласної військової адміністрації Сергій Подолін, начальник в справах молоді і спорту Рівненської міської ради Олександр Гребенюк, директорка Рівненського інклюзивно-ресурсного центру Рівненської міської ради Руслана Майструк та керівниця ГО «Українсько-польський союз імені Томаша Падури» Ева Маньковська. На завершення з вітальним словом виступив ректор Міжнародно-економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука Віталій Дем’янчук.
Зауважимо, що за період реалізації центру було зареєстровано 111 учасників від 5 до 62 років. Зокрема відвідувачами були і внутрішньо переміщені особи та діти з особливими потребами. Вдалось також провести кілька виїзних турнірів в різних закладах освіти Рівненської області.
Нагадаємо, що в жовтні 2023 року за сприяння партнерів AZS WSG та Економічного університету в Бидгощі (Польща) в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука відкрився Польсько-український адаптаційний центр. Адаптаційні ігри сприяють соціальній адаптації, психофізичному розвитку, покращенню когнітивних функцій, дрібної моторики, пропріоцепції і балансу.