05 жовтня 2023

У стінах нашого університету урочисто відкрито Польсько-український адаптаційний центр в рамках гранту RITA – «Зміни в регіоні». У рамках проєкту попередньо вивчено досвід польських партнерів з товариства AZS WSG щодо використання адаптивних ігор як ефективного засобу покращення психофізичного розвитку осіб з обмеженими можливостями і працездатних осіб. Також враховано питання соціальної адаптації для усунення соціальної ізоляції різних груп населення, внесено зміни у методику проведення занять стосовно покращення когнітивних функцій, балансу та дрібної моторики із врахуванням власних напрацювань у цьому напрямку. 

МЕГУ

Для усіх бажаючих відвідування Центру є безкоштовним. Він працюватиме щосереди з 14 до 16 та щосуботи з 11 до 14 години.

До урочистостей долучилося чимало гостей, які відзначили унікальність центру та його перспективи. Із вітальними та напутніми словами для реалізаторів проєкту та його майбутніх учасників виступили перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступник голови Рівненської ОДА та випускник нашого університету Сергій Гемберг, начальник департаменту соціальної політики Рівненської міської ради Сергій Черній та заступник директора департаменту соціальної політики Рівненської міської ради Тетяна Горбатюк, начальник управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА Віталій Ліпський та керівниця ГО «Українсько-польський союз імені Томаша Падури» Ева Маньковська.

МЕГУ

Президент нашого університету, доктор педагогічних наук, професор Анатолій Дем’янчук побажав успіхів у реалізації проєкту та зауважив принципову важливість такого починання для розвитку партнерських відносин із університетами-партнерами та для рівненської громади.

Декан факультету здоров’я, фізичної культури і спорту Вадим Коваль відзначив важливість діяльності центру під час воєнного стану, оскільки діяльність в першу чергу буде спрямована на біженців з окупованих територій, серед яких люди різного віку, діти та дорослі з особливими потребами. Ефективність роботи центру матиме позитивний вплив на їх психічний і фізичний стан. Переселенці, мешканці міста, студентська і шкільна молодь зможуть регулярно і безкоштовно відвідувати центр.

МЕГУ

Старший викладач кафедри здоров'я людини та фізичної терапії, лікар спортивної медицини, координатор проекту та керівник центру Ігор Петрук зауважив, що зараз із відвідувачами працюватимуть студенти, що пройшли стажування на базі польських партнерів та освоїли відповідні техніки. Під час реабілітації передбачено використання адаптивних спортивних ігор. Вони спрямовані на поліпшення психічного здоров'я, розвиток дрібної моторики і відновлення психологічного здоров'я.

МЕГУ

Нагадаємо, що разом з нашим університетом у проєкті беруть участь також Харківська державна академія фізичної культури та Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.