Голова Рівненського міського об’єднання «Просвіта» Катерина Сичик разом із авторкою Іриною Сичик презентували студентам та професорсько-викладацькому складу нашого університету унікальний проєкт – відривний «Календар-патріот 2024». Він відкриває через оригінальні мистецькі образи відомі і призабуті імена та події української історії та сьогодення.
Авторка календаря пані Ірина відзначила свій проєкт як друковану продукцію, що зміцнює національну ідентичність. Кожен день у відривному календарі – це подія з історії чи сьогодення вітчизняного буття. Оригінальний графічний дизайн календаря здійснила Ліза Болдишева.
На відміну від календаря 2021 року, у цьогорічному виданні увага зміщена на події, що відбулися з початку повномасштабного вторгнення та є ключовими у захисті нашої Батьківщини. Не оминула авторка й особливі дати, пов’язані з історичним минулим, які відзначають ювілеї у 2024 році. Особливою присвятою стали сторінки пам’яті полеглих воїнів, медиків, волонтерів, активістів, журналістів та інших. Згадали також і вище військове командування у прикметні дати з життя командирів. Приємно було присутнім побачити пса Патрона, який прикрашає дату свого народження. Спеціальне місце у календарі відведено й для дат особливого вшанування подій в сфері культури, економіки, науки, спорту та життя нашого регіону. Через історичні події в датах творча команда показала звитягу й силу нашого народу та його волю до перемоги крізь віки. Усі вилучені кошти передаються на потреби Збройних Сил України.
В свою чергу пані Катерина відкрила присутнім нові грані діяльності об’єднання «Просвіта» не лише в нашому регіоні, але й з невеликим історичним екскурсом. Як і наш університет, об’єднання значну увагу приділяє питанням патріотичного виховання, а тому активно реалізує проєкти за підтримки внутрішніх діячів та діаспори. Не зважаючи на війну в державі, просвітяни продовжують працювати з дітьми, видавати книги та залучати активістів різного віку та професії на ниву культурно-наукового розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу. Вагомим внеском в університетську бібліотеку стануть передані Катериною Іванівною факсимільні видання Кобзаря 1840 р. та 1940 р., а також Кобзар 1846 р. і книга «Зимою в бункері». Усі книги видані завдяки роботі об’єднання «Просвіта».
Організаторами заходу виступили кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Овдійчук та проректор з організаційно-виховної роботи, соціальних питань й розвитку, кандидат психологічних наук, професор Наталія Терновик.