25 травня 2024

Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії долучились до проведення круглого столу «Політичні репресії радянського тоталітарного режиму: історія та підходи до викладання» організованого Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Предметом обговорення стала репресивна політика радянського режиму, особливості пам’яті про репресії в сучасній Україні та підходи до вивчення означеної проблематики у шкільному курсі історії.

Звернули увагу, зокрема на етапи, механізми, інструменти, масштаби репресій, окреслили значимість науково-документального проєкту «Реабілітовані історією. Рівненська область», у виданнях якого вміщені численні тематичні документи, спогади, світлини, нариси і тисячі анотованих біографічних довідок про репресованих мешканців Рівненщини. Обговорили досвід використання книг проєкту у процесі навчання історії.

МЕГУ

Особистісний вимір репресій був відзначений у розповідях родинних історій, якими поділилися вчителі суспільних предметів Рівненщини.

Організаторка і спікерка заходу – Віталіна Данильчук, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри методики викладання і змісту освіти Рівненського ОІППО.

Цікаві та інформативні виступи озвучили Володимир Старжець (к.іст.н., доцент кафедри історії МЕГУ ім. академіка С. Дем’янчука), вчитель суспільних предметів – Валентина Бойчук (ОЗ Малинський ліцей), Анатолій Мельничук (Посягвівський ліцей).

Організатори подякували учасникам круглого столу за конструктивний діалог.