09 червня 2022

Проведення Міжнародних громадських учнівських читань «Я голосую за мир!» у ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» стало традицією, якій виповнюється 26 років.

Ініціатором проведення читань є засновник нашого університету, доктор педагогічних наук, академік Степан Якимович Дем'янчук.

Метою читань є залучення талановитої учнівської еліти у прозовій та віршованій формах висловити своє бачення проблеми війни та миру.

я голосую за мир

Авторами творів є учні 1-11 класів закладів загальної середньої освіти України  та зарубіжжя. У збірнику  опубліковано твори учнів, серед яких: діти з України (м. Рівне, Рівненська, Полтавська, Черкаська, Хмельницька області) та зарубіжжя (Грузії, Туречиини, Польщі).

я голосую за мир

До збірки XXVІ Міжнародних учнівських читань «Я голосую за мир» включено 190 найкращих учнівських творів.

Твори, які уміщує цьогорічний збірник, є особливими. 24 лютого 2022 р. в Україні розпочалася повномасштабна  війна, яка вийшла за межі територіального конфлікту на Сході,  і діти всієї держави стали свідками та жертвами її руйнівної сили.

Уже не з книжок, історичних фільмів, розповідей воїнів ООС, а з досвіду власного переживання страху під час сирен та вибухів ракетних снарядів, перебування в укриттях,  зустрічі з ворогами учнівська молодь висловила свої бачення проблеми війни та миру.

я голосую за мир

У представлених в збірнику творах відображено трагічні події, які забрали життя цивільних людей та спричинили руйнацію в багатьох містах України. Діти  співчувають вдовам і сиротам, моляться за невинних жертв та загиблих захисників в Маріуполі, Бучі, Ірпені, Гостомелі, Миколаєві, Херсоні та інших містах і селах.