Сьогодні, в Міжнародний день захисту дітей, у ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» було проведено круглий стіл на тему: «Захист прав дітей у період війни».
Модератором вказаного заходу стала кандидат філософських наук, доцент, регіональний представник Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ - Хмара Міла Василівна.
У круглому столі взяли участь: заступник директора департаменту, начальник управління державних соціальних програм Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради - Тетяна Горбатюк; кандидат психологічних наук, завідувач кафедри психології МЕГУ Юлія Михальчук; начальник відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами управління державних соціальних програм Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради - Ольга Мосійчук; фахівець із зв’язків з громадськістю комунального підприємства «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Рівненської обласної ради - Ганна Писарчук.
З вступним словом до студентів звернулася регіональний представник Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Хмара Міла, яка висвітлила не лише тему правового статусу дітей з інвалідністю у період воєнного стану, а й наголосила, що цей день має посилити нашу волю діяти та змінювати світ на краще, забезпечуючи дітям мир, безпеку, якісну освіту та здоров’я.
У свою чергу, Тетяна Горбатюк та Ольга Мосійчук висвітлили тему інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Рівненській міській територіальній громаді, наголосивши, що робота з внутрішньо переміщеними людьми – це не лише прийом документів та призначення допомоги. Департамент намагається вирішити кожне питання, з яким до нього звертаються люди. Бо, як то кажуть, головна мета – допомогти, а не перенаправити.
«Медичне обслуговування дітей на території Рівненської області в цифрах» – саме так звучала тема доповіді Ганни Писарчук. Фахівець із зв'язків з громадськістю висвітлила статистичні дані щодо дітей, які народились та вже зареєстровані в Рівному, дітей з інвалідністю, дітей, які постраждали фізично чи психологічно від подій, пов'язаних з бойовими діями, а також надала відомості про кількість дітей, уражених різними видами захворювань, сформувавши певну діаграму.
Варто пам'ятати, що День захисту дітей – це не тільки свято, а й нагадування, про обов’язок дорослих захистити права та добробут кожної дитини.
Юлія Михальчук, яка є членкинею Української спілки психотерапевтів та ІРСГП, психотерапевт за методом "Кататимно-імагінативної психотерапії" розповіла про основні підходи до вивчення феномену травми та особливостей прояву ПТСР у дітей та підлітків. Особливу увагу було звернено щодо векторів психологічної допомоги та підтримки, в тому числі, психологічній просвіті батьків та роботі із сім'ями психологічно травмованих дітей. Розгортаючи тему: “Дитяча травма: особливості прояву та психологічна допомога”, кандидат психологічних наук наголосила, що кожен із нас може надати первинну психологічну допомогу, тим самим допомогти відновитись особі після наслідків кризових подій та впоратись із такими подіями в майбутньому.