02 червня 2023

У Національному університеті «Острозька академія» під час «Днів якості-2023» 30 травня відбувся онлайн-круглий стіл на тему «Забезпечення якості вищої освіти в Україні-2023: перспективи змін». Метою зустрічі було обговорення фахівцями у галузі забезпечення якості освіти регіону можливостей для майбутньої співпраці у цій сфері.

конференція

Серед спікерів – Ігор Пасічник, ректор Національного університету «Острозька академія»; Віктор Мошинський, ректор Національного університету водного господарства та природокористування; Петро Коржевський, директор департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації; Марія Матвійчук, голова Комісії з питань якості освіти Національного університету «Острозька академія»; Любомир Ілин, проректор із забезпечення якості освіти та цифрової трансформації Університету Короля Данила; Клавдія Джеджера, керівниця Центру якості освіти Рівненського державного гуманітарного університету; Віктор Корбутяк, начальник відділу якості освіти Національного університету водного господарства та природокористування; Вікторія Артюшок, завідувачка центру забезпечення якості вищої освіти ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука»; Юлія Шандрук, начальниця відділу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти ДЗ «Луганського державного медичного університету».

конференція

Доповіді учасників круглого столу зосереджувались на питаннях забезпечення якості вищої освіти в Україні з урахуванням сучасних тенденцій. Відзначили, що в контексті лібералізації вищої освіти та посилення автономії університетів, основними завданнями стали ефективність, доступність і якість освіти.

У своєму виступі завідувач центру забезпечення якості вищої освіти Вікторія Артюшок навела приклади успішних кейсів забезпечення якісної вищої освіти на основі досвіду МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука. Окрему увагу було приділено актуальним питанням вищої освіти, таким як постакредитаційний моніторинг, який дозволить відстежувати та оцінювати результати освітнього процесу, забезпечувати відповідність нормативним вимогам і вносити необхідні зміни; інституційна акредитація, яка сприятиме створенню відповідних умов для навчання студентів і покращує загальний рівень вищої освіти в країні.