Волонтерська робота, просвітницька діяльність

Волонтерська та просвітницька діяльність є пріоритетними напрямами роботи викладачів кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти. Директорка Інституту педагогічної освіти доц. Тамара Пагута є членкинею та активною учасницею Громадської організації «Академія розвитку особистості» (сертифікат    № 0194/2021 від 12.09), беручи участь у різноманітних заходах, які проводить Академія:  участь у «вебінарах» з тем: «Методична робота з кадрами у контексті реалізації річного завдання закладу дошкільної освіти», «Математика, яка розвиває мислення», «Педагог - це бренд, який варто будувати» та ін. та використовує отриману інформацію під час викладання дисциплін «Вступ до спеціальності» та «Теорія та методика логіко-математичного розвитку дітей дошкільників»,

сертифікат

Доц. Тамара Пагута та доц. Лілія Мельничук беруть активну участь в діяльності Академії науковців України по відділенню педагогіки:

Мельничук Пагута

Проф. Марчук О.О. є членкинею ГО «Educators and Scholars Educational Foundation»

Марчук

Завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, гарант освітньої програми другого (магістерського) рівня Дошкільна освіта доц. Лілія Мельничук є дійсним членом наукової організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва»

Сертифікат Мельничук

Завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти доц. Лілія Мельничук є заступницею голови правління Благодійного фонду «Скарбниця Надії», яка бере активну участь у різноманітних заходах Фонду, залучаючи до волонтерських справ професорсько-викладацький склад і студентів денної та заочної форм навчання педагогічного факультету.
 

Мельничук І Діти

У рамках співпраці із Благодійним фондом «Скарбниця Надії» на педагогічному факультеті започатковано традицію кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти під керівництвом заступниці голови правління благодійного фонду, завідувачки кафедри доц. Лілії Мельничук, яка підтримується викладачами кафедри теорії і методики початкової освіти, є залучення студентів до благодійних ярмарків «Творчість студентів – заради життя дитини», метою яких є участь студентів у волонтерській діяльності шляхом представлення на ярмарку творчих та кулінарних виробів. Виручені кошти перераховуються на рахунок благодійного фонду «Скарбниця Надії» за призначенням «Допомога онкохворим дітям».

Скарбниця надії

28 вересня 2022 року на педагогічному факультеті відбувся благодійний ярмарок «Творчість студентів заради мирного життя України», який був організований здобувачами магістратури 2 курсу спеціальності 012 «Дошкільна освіта» за ініціативи викладачів кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти. Виручені кошти було перераховано на рахунок благодійного фонду «Скарбниця Надії» за призначенням «На придбання планшетів для Нацгвардії України».

Допомога

У травні 2021 року студентки педагогічного факультету Анастасія Лобунець, Марія Шеляг, Настя Заєць долучилися до волонтерської діяльності з нагоди святкування ювілею Благодійний фонд «Скарбниця Надії», який 10 років дарує надію на одужання сотням дітей, допомагає в придбанні ліків, доповнює банк донорської крові, проводить заняття у лікарні, змушуючи дітей забувати про сльози і посміхатись. Студенти допомагали організаторам у проведенні дозвілля та розваг для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Скарбниця надії

Студенти педагогічного факультету спеціальностей 012 «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «053» Психологія  відвідували благодійну виставу «О Котики» від Рівненської «Школи театрального мистецтва», яка відбулася у червні 2021 року в Рівненському театрі ляльок . Виручені кошти було використано на лікування Новосад Софійки – дівчинки раннього віку, яка має важкі судоми і постійно потребує дорого вартісних препаратів та курсів реабілітації.

Скарбниця надії

За доброчинність та милосердя, значний вклад  у благородну справу порятунку дитячих життів, за небайдужість та постійну підтримку волонтерських проєктів  колективом Благодійного фонду «Скарбниця Надії» студентів педагогічного факультету було відзначено подякою.

ФОТО9

З перших днів повномасштабного вторгнення російського агресора на територію України члени кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти активно долучилися до волонтерської діяльності в контексті допомоги військовим, їхнім сім’ям та ВПО.

На базах закладів загальної середньої освіти (Рівненський ліцей № 18 та Рівненської гімназії «Гармонія») викладачі долучилися до плетіння маскувальних сіток для військових.

Допомога1

У квітні 2022 року завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти доц. Лілія Мельничук спільно з випускницею педагогічного факультету МЕГУ, вихователем вищої категорії ЗДО № 28 м. Рівне Наталією Маленькою провели серію занять для дітей дошкільного віку, ВПО з м. Буча, м. Києва та області, м. Маріуполь.

Діти

Викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти беруть участь у різноманітних громадських та волонтерських акціях, що проводять в м. Рівне та Рівненській обл. представники релігійних громад. Зокрема, проф. Оксана Марчук систематично  допомагає сім'ям, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, роздає продуктові пакети малозабезпеченим громадянам, проводить заняття із дітьми щодо виховання дітей в руслі християнської моралі.

Марчук1

Викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти систематично чергували у Центрі волонтерської допомоги військовим, їхнім сім’ям та ВПО на базі ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».

Допомога

Прояви турботи та милосердя, особливо в сьогоднішні  часи воєнного стану, є проявом моральності людини, її благородства та  високих ціннісних орієнтацій. Ці риси повинні бути притаманні майбутнім педагогам. Своїм прикладом викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти  у співпраці зі студентами демонструють, що  педагог -  це людина благородна, дбайлива, милосердна, готова прийти на допомогу іншим. Викладачі кафедри долучаються до просвітницької роботи. Зокрема, ними  проведяться заходи щодо популяризації та пропаганди здорового способу життя (проводяться бесіди та лекції), виховання підростаючого покоління на ідеях миру (екскурсії до університетського Музею Миру, майстер-класи, бесіди), здійснення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Щороку студенти відвідують Музей миру, Рівненський обласний краєзнавчий музей, Рівненську обласну універсальну бібліотеку та Рівненську обласну бібліотеку для молоді.

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру, відтак у Музеї миру, що функціонує на базі університету,  викладачі кафедри педагогіки д.пед.н., проф. Оксана Марчук та к.пед.н., доц. Тамара Пагута проводять відкриті лекції-екскурсії для студентів та учнів шкіл.

Мир

Традиційним є проведення просвітницьких заходів у різних відділах Рівненського обласного краєзнавчого музею.

фото15

Разом із студентами викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти організовують тематичні книжкові виставки  з нагоди святкування Всеукраїнського дня дошкілля, Дня української мови, Дня матері тощо.