13 вересня 2021

Спільний захід історико-філологічного факультету та обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся 9 вересня 2021 р. у «Світлиці» РОУНБ. Провідна бібліотекарка читальної зали Наталя Васюк, вона ж голова клубу «Співрозмовник», була ведучою імпрези.

захід

Доцентка кафедри української мови та літератури МЕГУ і співголова цього ж літературно-мистецького клубу Лілія Овдійчук репрезентувала особистість Івана Франка у контексті доби через листи та мемуари, наголосивши на феноменальній працелюбності, пасіонарності та універсалізмі українського генія. Поезії класика декламував заслужений артист України Олексій Заворотній, відомий бандурист Назар Волощук виконав пісню на слова Франка «Не пора, не пора, не пора…», яка стала гімном українських патріотів.

овдійчук

Виступили просвітяни з цікавими розповідями про маловідомі сторінки з життя мислителя, читали вірші  любителі Франкової поезії. Н. Васюк представила (ексклюзивно) есей Степана Процюка про І. Франка «Гулівер в країні ліліпутів». Студенти та викладачі історико-філологічного факультету були активними учасниками-глядачами цього свята-відзнаки видатного сина України. Після завершення дійства першокурсникам провели екскурсію залами бібліотеки.