24 вересня 2021

Сьогодні на факультет журналістики завітала Ірина Чернявська, професійний журналіст, редактор, медіаменеджер, співзасновник і головний редактор комунікаційної платформи Profi Space media. Вона провела майстер-клас на тему: «Журналістика нового часу: основні тренди в медіа-2021».

Почали розмову із проблем сучасних ЗМІ, які включають в себе скорочення штатів, зміну формату роботи та вимушене закриття друкованих медіа. Зупинилися детально на катастрофічному зменшенні креативності у виданнях та подачі інформації, що стало прямим результатом віддаленої роботи.

Наступним інформаційним блоком стало питання співвідносин соціальних мереж та медіа. Яскраві приклади, наведені спікером, вдало проілюстрували студентам першого і другого курсів реальну картину протистояння різних комунікаційних каналів та окреслили потенційні можливості майбутніх трансформацій.

reg

Детально зупинилися також на проблемі поширення фейків та фактчекінгу. Пані Ірина навели результати досліджень, що показують значне зростання недостовірної інформації в мережі. Позитивом цієї тенденції є те, що багато споживачів інформації поступово повертаються до якісних медіа, оскільки журналісти завжди перевіряють дані.

dfsg

На завершення майстер-класу спікер вказала сучасні тренди в подачі та поширенні інформації, а також відповіла на запитання, що виникли у студентів.