14 грудня 2023

Школа педагогічної майстерності втретє цього року зібрала учасників для обговорення інтерактивних педагогічних технологій. Учасники отримали унікальні практичні поради щодо організації роботи зі здобувачами, що вже пройшли перевірку під час проведення занять та довели свою дієвість.

Ефективні технології проведення практичних занять представив доцент кафедри інформаційних систем та обчислювальних методів Олександр Шпортько на прикладі вивчення дисципліни «Основи програмування». Ведення загальнодоступного сайту-методичного кабінету з публікацією рейтингів успішностей та застосування системи управління базами даних як унікальні педагогічні прийоми високо оцінили колеги та задавали уточнюючі запитання щодо можливостей використання у процесі роботи зі здобувачами усіх факультетів.
Новини

Доцент кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Тамара Пагута глибоко проаналізувала активні методи навчання в закладі вищої освіти та підкреслила дієвість методики для здобувачів усіх спеціальностей та рівнів. Пані Тамара підкреслила перехід від традиційного до інтерактивного способу ведення занять, що веде за собою зміну ролі викладача та зобов’язує педагогів пристосовуватися до нових реалій. Активні ж методи навчання є максимально цікавими для здобувачів, оскільки активізують їх до глибокої розумової і практичної діяльності у процесі оволодіння навчальним матеріалом. Така модель ведення занять залучає й креативність викладача, що робить процес двосторонньо цікавішим та дозволяє підтримувати постійний контакт зі студентом.
Новини

Доцент кафедри теорії та методик початкової освіти Наталія Міськова розповіла присутнім про використання інноваційних  технологій у  професійно-педагогічній підготовці  вчителя  початкової школи  у  галузі  математичної  освіти. Особливу увагу приділила професійній компетентності педагога, оскільки виключно правильне застосування інноваційних технологій і форм викладачем веде до успішного формування компетенцій здобувача. Пані Наталія зупинилася на специфіці вивчення дисциплін у галузі математичної освіти, розповіла про практичні заняття «Педагогічна  майстерня  вчителя з елементами роботи в мікрогрупах» та зауважила необхідність забезпечення під час вивчення курсу можливостей для здобувачів ділитися результатами власної професійної діяльності, досліджень та інноваційних проєктів.
Новини

Доцент кафедри здоров’я людини та фізичної терапії Оксана Боровець презентувала учасникам Школи педагогічної майстерності ефективні технології проведення практичних занять із медико-біологічних дисциплін. Пані Оксана підкреслила ключові моменти, що впливають на якість професійної підготовки здобувачів, та на які повинен робити акцент викладач. Детально зупинилася на визначальних умовах сучасного освітнього процесу та зауважила, що вони є уніфікованими для усіх спеціальностей. Перелік загальних напрацювань та рекомендацій щодо впровадження практичних порад взаємодії зі здобувачами під час проведення практичних занять також викликали чималу зацікавленість, оскільки легко можуть бути залучені в освітній процес усіх факультетів.