Історія кафедри

У 2005 році у Міжнародному університеті «Рівненський економіко-гуманітарний інститут імені академіка Степана Дем’янчука» створено факультет масової комунікації та інформаційних технологій. На цьому факультеті розпочали роботу дві кафедри: кафедра редагування та видавничої справи  і кафедра теорії і методики журналістської творчості.

Із 2005 року кафедру теорії і методики журналістської творчості очолював кандидат філологічних наук, доцент Лубкович Ігор Маркіянович, а згодом завідувачем кафедри  було призначено доктора філологічних наук, професора Шаповала Юрія Григоровича, який працював до вересня 2020 року.

З 2021 по 2023 р.р.  професійно забезпечував викладання навчальних дисциплін Галич Олександр Андрійович, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри теорії і методики журналістської творчості,  автор понад 550 наукових і науково-методичних праць. Професор плідно керував науковими роботами студентів та дисертаційними дослідженнями здобувачів кандидатського ступеня з філології науково-педагогічних кадрів.

Упродовж декількох років лекційні та практичні заняття із Журналістського фаху (Фотожурналістика) проводив Харват Олександр Миколайович, доцент кафедри теорії і методики журналістської творчості, член Національної Спілки фотохудожників України, член Національної Спілки журналістів України, член Національної Спілки краєзнавців України. Член журі національних та міжнародних конкурсів. Видавець та автор понад 60 книг про мистецтво, культуру, краєзнавство та фотографію. Автор багатьох соціальних та культурно-мистецьких фото та відео проєктів: «Від Парижа до Сіднея. Подорожні нотатки», «Портрет митця», «Індія. Калькутта без ретуші», «В’єтнам: нескорена земля», «В обіймах наготи», «Рівне. На межі тисячоліть», «Подаруй можливість жити», «Різдвяне диво», «Шукаю родину», «А говорили янголів нема»,  «Війномир’я», «Чорнобиль — чорна биль, чорний біль», «Поза зоною досяжності», «Чи є крила у СМАйлика?», «Я – українка, я – мама героя», «Ренесанс образів», «Так виглядає мужнє милосердя» та інші.

З 01.09.2021  кафедру теорії і методики журналістської творчості ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» очолює кандидат філологічних наук, доцент Миронюк Валентина Михайлівна.

На сьогодні викладання фахових дисциплін забезпечують такі викладачі: кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики журналістської творчості, Миронюк Валентина Михайлівна,  кандидат педагогічних наук, доцент Богуш Людмила Андріївна,  Заслужений журналіст України Бабінець Андрій Іванович, старший викладач Горчикова Анастасія Олександрівна, а також висококваліфіковані фахівці сучасних засобів масової комунікації.

Миронюк Валентина Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент, член Національної спілки журналістів.

У Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука працює з 2003 року на посаді викладача, старшого викладача, доцента, завідувача кафедри теорії і методики журналістської творчості.

Дисертацію на тему: «Поетика прози Марка Черемшини» захистила 15 травня 2008 року в спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Від 23 грудня 2011 року рішенням Атестаційної колегії присвоєно вчене звання доцента кафедри української літератури.

У  2018 році здобула кваліфікацію – магістр журналістики (ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука»).

Миронюк В.М. розробила робочі програми, силабуси, читає лекційні та практичні курси дисциплін «Медіалінгвістика», «Мовна підготовка: редагування», «Практична стилістика» тощо.

Активно займається науковою діяльністю. Автор багатьох наукових та науково-методичних праць. Бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, науково-методичних семінарах. Керує науковими (курсовими, бакалаврськими, магістерськими) роботами студентів. Постійно приділяє увагу методичному забезпеченню навчального процесу.

Богуш Людмила Андріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики журналістської творчості.

З 2015 року почала викладацьку діяльність на посаді асистента кафедри теорії та методики журналістської творчості у ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем`янчука». У 2019 році перейшла на посаду викладача тієї ж кафедри.

Упродовж 2009-2013 працювала за контрактом у Великій Британії,  Рестубліці Кіпр. Успішно отримала сертифікат “В” з грецької мови. Також володіє англійською, польською мовами.

З 2015 по 2019 рік навчалася в аспірантурі ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем`янчука» за спеціальністю 27.00.01 «Теорія та історія соціальних комунікацій».

08.11.2018 на засіданні спеціалізованої вченої ради К08.120.02 у ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля» (Дніпро) захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Підготовка магістрів у галузі міжнародних відносин до стратегічного управління професійною кар’єрою».

Богуш Л.А. розробила робочі програми, силабуси, читає лекційні та практичні курси: «Міжнародні відносини та світова політика», «Міжнародна та міжкультурна комунікація».

Горчикова А.О., старший викладач кафедри теорії і методики журналістської творчості.

З 2015 року почала викладацьку діяльність на посаді асистента кафедри теорії та методики журналістської творчості у ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем`янчука». У 2019 році перейшла на посаду викладача тієї ж кафедри.

З 2015 по 2019 рік навчалася в аспірантурі ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем`янчука» за спеціальністю 27.00.01 «Теорія та історія соціальних комунікацій».

 Горчикова А.О., розробила робочі програми, силабуси, читає лекційні та практичні курси: «Тематична спеціалізація: Практикум з міжнародної журналістики», «Соціальна психологія МК», «Тематична спеціалізація: Практикум з політичної журналістики».

Бабінець Андрій Іванович, заслужений журналіст України, доцент кафедри теорії і методики журналістської творчості, головний редактор ТзОВ «Громадсько-політична газета Рівненської області «Вільне слово», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Ділова людина року», лауреат Всеукраїнського конкурсу із висвітлення проблем питної води, лауреат премії ім. М. Горопахи, член Ради обласної ветеранської організації. Автор та співавтор багатьох праць.

Розробив лекційні курси з дисциплін: «Журналістський фах: Газетно-журнальне виробництво», «Журналістика та соціальна комунікація: контент».