Навчально-методична робота

Методичні вказівки до підготовки й оформлення кваліфікаційних робіт бакалавра і магістра денної та заочної форм навчання
Методичні вказівки до проходження практики студентів рівня освіти бакалавр денної та заочної форм навчання
Методичні вказівки до проходження практики студентів рівня освіти МАГІСТР денної та заочної форм навчання
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ВІДЕОПРОЄКТІВ ЗДОБУВАЧАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЖУРНАЛІСТИКА»
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ РАДІОПРОЄКТІВ ЗДОБУВАЧАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЖУРНАЛІСТИКА» рівня освіти «Бакалавр» і «Магістр»

Навчальні лабораторії факультету

     Студентські телерадіолабораторії факультету журналістики Міжнародного економіко гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука – «кузня кадрів» для  українських медіа. І це без перебільшення так. Адже чимало відомих та добре знаних в Україні та за її межами телерадіожурналістів саме з неї розпочали свою кар’єрну дорогу. Серед них: власні кореспонденти всеукраїнських телеканалів, радіо та телеведучі, медіа фахівці та влогери, керівники телеканалів та радіостанцій.

    В умовах телерадіолабораторій наші студенти здобувають вміння та навички, які їм знадобляться як під час проходження виробничих практик на ТРК, так і, власне, при працевлаштуванні.

     Навчальні програми з таких  дисциплін як «Телевиробництво», «Радіовиробництво», «Прямоефірне телевізійне мовлення» підготовлені та впорядковані викладачами катедри, спільно з журналістами-практиками.

     Такий творчий тандем дає змогу студенту практично з перших днів занять долучитись до тісного поєднання отриманих теоретичних знань із їх  реальним застосуванням.

    На практичних та лабораторних заняттях студенти мають змогу оволодіти навиками відбору та підготовки тем для самостійно розроблених випусків новин, написання сценаріїв (для репортажів, програм, фільмів), дикторської майстерності, відеозйомки та телевізійного монтажу.

    Для першого професійного досвіду наших студентів на факультеті діє Студентське інформаційне агентство, гостями якого постійно є відомі та успішні особистості України та країн Європи. Саме останні одними з перших мають змогу оцінити рівень підготовки наших вихованців.

   Окрема увага в стінах лабораторії приділяється мистецтву телевізійного інтерв’ю, етапам підготовки випусків новин та прямих включень з місця події. Тут, у майбутніх акул пера та мікрофону є змога практикуватись у підготовці  телерадіопрограм різних жанрів та власних авторських проєктів. 

    Завдяки підписаному меморандуму між факультетом журналістики МЕГУ та редакціями всеукраїнських телерадіокомпаній, наші студенти після отриманих знань та засвоєних навичок в стінах лабораторії мають змогу втілити їх на практиці.

   Аби мати уяву про потенційного фахівця та його рівень майстерності, нашим партнерам надається змога ознайомитись зі студентськими роботами, відвідавши ю-тюб канал лабораторії під назвою «Телевізійна служба МЕГУ». На ньому представлені всі починання юних телерадіомайстрів. Часто, на основі переглянутих сюжетів, програм, телеканали та радіостанції запрошують наших випускників на роботу до своїх редакцій, забезпечуючи їх першим робочим місцем. Як результат – 70% телерадіожурналістів Рівненщини – випускники факультету журналістики МЕГУ! І це є спільним результатом, над яким працювали і працюють викладачі факультету та наші стейкхолдери.

   Окрема увага в лабораторії приділяється мультимедійності сучасних електронних медій, оскільки вимогою часу є тісна та абсолютно виправдана прив’язка сучасного телевізійного та радійного контентів до соціальних мереж, інтернет-ресурсів. Відтак, кожна вдало підготовлена робота студента, розміщується і на сторінках соцмереж університету та факультету, де отримує додатковий стимул від підписників у вигляді «лайків» або «дизлайків».

    Тісна співпраця з європейськими університетами, в рамках реалізованого на факультеті проєкту «Destin» дає можливість тримати руку на пульсі у підготовці майбутніх фахівців, втілюючи та обмінюючись найкращим досвідом з вузами-партнерами у себе на факультеті та в стінах лабораторії.

    Тому, не обов’язково їхати до Європи чи Києва, аби отримати необхідні знання з телевізійного та радійного ремесла. Факультет журналістики МЕГУ – багаторічний досвід та бездоганна репутація, підсилена чисельною армією наших випускників-медійників. Приєднуйтесь!

Майстер-класи
Нагороди за навчально-методичну діяльність
Навчально-методичні семінари