Міжнародна співпраця кафедри
Кафедра історії, теорії держави і права та філософії здійснює міжнародну співпрацю з європейськими закладами вищої освіти. Укладено міжуніверситетські угоди про студентську мобільність із:
- Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Республіка Польща (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin, Rzeczpospolita Polska)
- Університетом Бат Спа (Bath Spa University) (Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії)
Сучасний освітній та науковий простір безупинно вимагає прогресивні та інноваційні рішення. Міжнародна співпраця в науково-освітньому середовищі сприяє дізнаватися не лише про новації, актуальні тенденції, пріоритетні напрями розвитку світової науки, особливості навчання, викладання, а й практично втілювати найкращий досвід іноземних практик. Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії активно долучаються до наукових семінарів, міжнародних конференцій, науково-освітніх проектів, workshop, які організовуються в рамках міжнародної співпраці із іноземними закладами вищої освіти – закладами-партнерами Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука». Активно здійснюється робота викладачами і щодо вивчення та опанування іноземних навчальних програм, з метою використання кращих практик, інновацій при укладенні власних робочих програм освітніх компонентів. Систематичний моніторинг аналогічних чи співзвучних освітніх програм іноземних закладів-партнерів дозволяє врахувати спільні та відмінні тенденції у їх змістовному наповненні, а оригінальні складові використовувати у власних науково-педагогічних практиках. Враховуючи доволі широкий спектр укладених міжнародних угод нашого університету із іноземними закладами вищої освіти, цінними є вивчення, опанування та часткового використання елементів змісту освітніх програм для удосконалення освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти «Середня освіта (Історія та правознавство)», спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) таких іноземних закладів-партнерів як: Університет імені Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Республіка Польща), Університет Бат Спа (Bath Spa University) (Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії), Ферганський державний університет (м. Фергана, Узбекистан). З 2023 р., в результаті підписаної угоди про співпрацю між Приватним вищим навчальним закладом «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» та Університетом імені Адама Міцкевича (м. Познань, Республіка Польща) викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії мають можливість вивчати кращий досвід і практики викладання історичного факультету цього закладу вищої освіти.
Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії є активними учасниками науково-практичних семінарів, лекцій, науково-освітніх проектів, тренінгів, workshop, які реалізуються на рівні міжнародної співпраці із іноземними закладами вищої освіти – закладами-партнерами. Викладачі кафедри мають можливість підвищувати свій професійний рівень в рамках проходження міжнародного стажування, підвищення кваліфікації. 05 липня 2023 р. викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії були учасниками наукового workshop «Getting Published», організованого в рамках проекту «Я голосую за мир: співпраця та співчуття під час війни», що реалізується разом з університетом Bath Spa (Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії) від британської професорки Linda la Velle.
Науковий захід було присвячено питанню підготовки наукових статей до публікації в міжнародних журналах. Під час зустрічі обговорили поради та рекомендації іноземним авторам, щодо оформлення, структури та змісту наукових статей. Дослідили всі етапи підготовки робіт від ідеї до публікації.
наукових статей. Дослідили всі етапи підготовки робіт від ідеї до публікації.
У пріоритетних напрямах роботи кафедри історії, теорії держави і права та філософї – це розширення сфер та видів діяльності у контексті співпраці із міжнародними закладами вищої освіти-партнерами, залучення викладачів й здобувачів вищої освіти до різного характеру науково-дослідницьких проектів, навчальних тренінгів, workshop, семінарів, просвітницьких заходів.