29 квітня 2023

Молодь за мир: XХVІІ Міжнародні громадські учнівські читання «Я голосую за мир» зібрали гостей з усієї України та міжнародних партнерів
Сьогодні у стінах нашого університету відбулися XХVІІ Міжнародні громадські учнівські читання «Я голосую за мир».
Цьогоріч виповнилося 27 років від започаткування читань, ініціатором яких є талановитий учений, палкий патріот нашої держави Степан Якимович Дем’янчук. Він вважав ідею миру однією з найгостріших проблем, яка стоїть перед людством. Тож метою громадських учнівських читань, які щорічно проводяться в нашому університеті, є виховання учнівської молоді в дусі миру.

Я голосую за мир

Організаторами заходу є ініціативна група кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти. Цьогоріч модераторами читань виступили завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Лілія Мельничук, начальник міжнародно-проєктного відділу Аліна Лавренюк.

Я голосую за мир

Учні 1-11 класів та міжнародні партнери зустрілися на пленарному засіданні, де заслухали вступні слова від президента нашого університету Анатолія Дем’янчука, ректора Віталія Дем’янчука та керівника відділу розвитку європейських проектів Університету Бат Спа Яна Гадда. Також відзначили важливість щорічних читань вітаннями й учасники: міський голова м. Рівного Олександр Третяк, заступниця начальника управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Валентина Середюк, головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Майя Андрєєва, заступник директора департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Марина Пашковська, секретар Університету Бат Спа Девід Ньюман, Президент Європейського інституту безперервної освіти Йозеф Затько, консультанти комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Юрій Матвійчук та Лариса Лукашук, начальник прес-служби Рівненського обласного ТЦК та СП, капітан Тетяна Камерістова, старший лейтенант цивільно-оперативного військового співробітництва оперативного командування «Захід» Ірина Дмитрук.

Я голосую за мир

Після закінчення пленарного засідання учасники працювали у секціях, де розглядали твори учнів та предметно спілкувалися щодо проблем миру.
Нагадаємо, що цьогоріч захід є частиною проєкту «Я голосую за мир: cпівпраця та співчуття під час війни», який реалізується спільно з Університетом Бат Спа за підтримки Research England та Міністерства досліджень та інновацій Великої Британії.

Я голосую за мир

Додатково двадцять зарубіжних партнерів з 13 країн світу висловили слова підтримки та співчуття для українського народу, який відстоює свою незалежність у боротьбі з російським окупантом, а понад 250 учнів з 29 закладів загальної середньої освіти України, і 13 представників учнівської та студентської молоді зарубіжжя надіслали свої есе та поезії для участі.