Кафедра історії, теорії держави і права та філософії

Кафедра історії, теорії держави і права та філософії - є структурним підрозділом Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», який проводить навчально-методичну, науково-дослідну та виховну діяльність.

Основний напрямок діяльності кафедри історії, теорії держави і права та філософії – підготовка компетентних конкурентоспроможних фахівців з історії та правознавства в галузі сучасної освіти, що передбачає проведення досліджень, здійснення інновацій на засадах національно-патріотичного виховання, ідеях миру та взаєморозуміння.

Кафедра є випусковою та здійснює підготовку фахівців за спеціальністю:

  • 014.03 Середня освіта (Історія) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, освітньо-професійної програми Середня освіта (Історія та правознавство);
  • 014.03 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, освітньо-професійної програми Середня освіта (Історія та правознавство);
  • 014.03 Середня освіта (Історія) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, освітньо-професійної програми Середня освіта (Історія та правознавство).
  • 014.03 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, освітньо-професійної програми Середня освіта (Історія та правознавство).

 

Склад кафедри:

Штат кафедри налічує 6 науково-педагогічних працівників, серед яких: 1 професор, кандидат юридичних наук, 1 доцент, доктор історичних наук, 1 доцент, кандидат педагогічних наук, 1 доцент, кандидат історичних наук, 1 доцент кафедри, кандидат філософських наук, 1 доцент кафедри, кандидат історичних наук.

Кафедра історії, теорії держави і права та філософії тісно співпрацює із закладами загальної середньої освіти міста Рівне. Стейкхолдерами кафедри є:

  • адміністрація та педагоги Рівненського ліцею №26, Рівненської міської ради (м. Рівне);
  • адміністрація та педагоги Рівненського ліцею №11, Рівненської міської ради (м. Рівне);
  • адміністрація та педагоги Обласного наукового ліцею в м. Рівне, Рівненської обласної ради (м. Рівне);
  • адміністрація та педагоги Звягельського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Житомирської обласної ради (м. Звягель);
  • Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (м. Рівне).

Кафедра історії, теорії держави і права та філософії , долучаючи стейкхолдерів та випускників університету,  систематично організовують науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, гостьові лекції, бінарні лекції з актуальних проблем навчально-методичної роботи щодо використання новітніх форм та методів навчання, з актуальних проблем історії України, всесвітньої історії та методик їх викладання. Викладачі кафедри долучаються до предметно-методичних комісій суспільних дисциплін Рівненського району та області, а також запрошують до спільних науково-методичних засідань педагогів закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів вищої освіти, які реалізуються науково-педагогічними працівниками кафедри.

         У процесі викладання освітніх компонент викладачами кафедри використовуються інноваційні форми та методи діяльності. Зокрема, теоретичний матеріал майбутні фахівці засвоюють у формі проблемних лекцій, візуалізацій, бесід, діалогів, дискусій. Лекційні та практичні заняття проводяться у супроводі мультимедійних презентацій. Великого значення викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії надають практичній компоненті освітнього процесу, у зв’язку з чим практичні заняття проводяться у прикладному форматі на базах закладів загальної середньої освіти з залученням стейкхолдерів.

         Наукова робота науково-педагогічних працівників кафедри представлена такими формами діяльності: написання наукових статей у фахових журналах; участь у наукових та науково-практичних конференціях (виступи, публікація тез, участь у дискусіях); організації проведення наукових заходів - круглих столів, зустрічей, семінарів, обговорень; участь у науково-дослідних роботах; налагодження міжнародних зв’язків та плідна співпраця з закладами вищої освіти, консультативна робота зі здобувачами вищої освіти під час написання тез та статей за фахом; керівництво науковими роботами здобувачів вищої освіти.

         Навчально-методична робота кафедри спрямована на методичне забезпечення й удосконалення існуючих форм і видів занять зі здобувачами вищої освіти. Серед основних напрямів вище зазначеної роботи колективу кафедри можна визначити: створення навчально-методичних комплексів з освітніх компонент/дистанційних курсів у відповідності із сучасними вимогами до рівня підготовки фахівців; організація системи підвищення педагогічної майстерності викладачів кафедри (навчання викладачів кафедри у Школі педагогічної майстерності, яка функціонує в університеті); аналіз забезпеченості навчального процесу навчально-методичною літературою, формування поточних планів видання підручників, навчальних і методичних посібників; вивчення, узагальнення й поширення позитивного досвіду навчально-методичної роботи, передових прийомів і методів проведення навчальних занять та організаційних форм навчання.

         Підвищенню рівня професійної підготовки фахівців сприяє: закордонне стажування викладачів в університетах-партнерах; регулярне й своєчасне ознайомлення здобувачів з освітніми програмами міжнародного освітнього партнерства та науковими здобутками зарубіжних педагогів; участь викладачів кафедри у міжнародних конференціях; використання викладачами та здобувачами під час викладання та навчання міжнародних освітніх інформаційних інтернет-ресурсів, досвіду впровадження у навчально-виховний процес новітніх освітніх технологій; участь викладачів кафедри у роботі workshop за іноземною участю.