Міжнародна співпраця

Кафедра романо-германської філології у рамках договорів про міжнародне співробітництво налагодила співпрацю з закладами вищої освіти Великої Британії, Польщі, Угорщини, Іспанії, Словаччини, Туреччини. Серед партнерів кафедри - університет Бат Спа (Велика Британія); Університет імені Адама Міцкевича, Великопольська академія соціально-економічних наук, Краківська Академія імені Анджея Фрича Моджевського, Сілезький Університет Технологій, Вища школа Гуманітас (Польща); Університет Ніредьхаза (Угорщина); Університет Барселони (Іспанія);  Університет Фатіха Султана Мехмета Вакіфі (Туреччина).

Було укладено угоди про партнерство, що передбачають заходи з віртуального обміну здобувачів, з Сілезьким Університетом Технологій (Польща) та Університетом Фатіха Султана Мехмета Вакіфі (Туреччина). За час діяльності студентського інтеркультурного проєктного клубу «Opening the Borders» було проведено низку відеозустрічей з польськими та турецькими студентами на теми «Подорожі», «Відомі люди, які змінили світ», «Майбутнє людства», «Страхи та надії у нашому житті», «Кар'єра». Відбувся обмін поштовими листівками зі студентами університету Фатіха Султана Мехмета Вакіфі.

 

У рамках співпраці з Сілезьким університетом доцент кафедри Наталя Нісаноглу та проф. Ханья Брдиcь представили результати наукової розвідки “Some Aspects of Using Artificial Intelligence in a Language Teaching Process”  на Міжнародній науково-практичній конференції до 30-річчя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука “Інноваційні дослідження та перспективи розвитку науки і техніки у ХХІ столітті”.

Плідною є співпраця кафедри романо-германської філології з Тель-Авівським університетом (Ізраїль). Окрім спільних проєктних заходів про приналежність до певної суспільної групи, особливості культури, базові цінності у суспільстві, розуміння щастя, важливість спільнот під час кризових ситуацій (березень-квітень 2023 р.), співпраця з Тель-Авівським університетом поглибилася і у науковому напрямку: проф. Елана Спектор-Коен та викладачі кафедри романо-германської філології, доц.Нісаноглу Н.Г. та доц.Будз І.Ф., об'єдналися для реалізації наукового проєкту “Israeli-Ukrainian Virtual Exchange Projects to Promote Intercultural Communicative Competences”, результати якого були представлені на Другій Міжнародній мовній конференції в університеті Чукурова  (м. Адана, Туреччина).

Партнерські стосунки з Тель-Авівським університетом сприяють тому, що академічна спільнота ізраїльського закладу, в особі проф. Елани Спектор-Коен,  бере участь у розробці та моніторингу ОПП “Середня освіта (Мова і література (англійська))” другого (магістерського) рівня вищої освіти. Викладачі кафедри та здобувачі надіслали слова підтримки професорсько-викладацькому колективу та студентам Тель-Авівського університету, коли розпочалася війна в Ізраїлі. 

Тісним є партнерство кафедри романо-германської філології з університетом Бат Спа (Велика Британія) у рамках Twinning Project, що передбачає тривалі зв’язки, співпрацю та культурний обмін між українським та британським закладами вищої освіти, а також підтримку під час війни та сприяння у відновленні української системи освіти після її закінчення. Кафедра реалізує співпрацю з університетом Бат Спа у гуманітарному напрямку.
Кафедра романо-германської філології - співорганізатор просвітницьких лекцій для британської наукової спільноти:
- «Леся Українка як особистість у контексті доби» (квітень, 2023 р.) - лектор проф. Овдійчук Л.М.;
- «Українська мова в контексті воєнних реалій: від історії до сучасності» (червень, 2023 р.) - лектор проф.Груба Т.Л.

Кафедра романо-германської філології долучилася до організації та проведення секційного засідання «Міжнародна спільнота – з Україною» у рамках щорічних Громадських учнівських читань «Я голосую за мир» (квітень 2023 р.), в якому взяло участь понад 100 учасників: професори, викладачі та студенти з Великої Британії, студенти та викладачі МЕГУ, стейкхолдери, учні Обласного наукового ліцею в м.Рівне

Викладачі кафедри романо-германської філології (Будз І.Ф., Поченюк Я.В., Лавренюк А.Ю.) - учасники українсько-британського воркшопу “Strategy and Cooperation Development”, під час якого було розроблено дорожню карту стратегічного партнерства між університетами-побратимами.

У результаті співпраці з відділенням іноземних мов Університету Чукурова (м. Адана, Туреччина) здобувачі ОПП “Середня освіта (Мова і література (англійська))” першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти та викладачі кафедри романо-германської філології публікують есе в освітньому онлайн-журналі. Інтернет-видання, метою якого є створення диджитал-простору для розвитку особистісних та академічних якостей студентів, було започатковано навчальним закладом School of Foreign Languages (університет Чукурова, м. Адана, Туреччина). За ініціативи викладача кафедри Наталі Нісаноглу з редакцією була погоджена можливість публікувати есе впродовж 2023 року для українських студентів та викладачів .

Тематика творчих робіт стосується соціальної відповідальності та етики, проблем ґендерної нерівності у сучасному суспільстві та шляхів її подолання, мультикультурності.

У рамках співпраці із закладами Польщі, Туреччини, Великої Британії викладачі кафедри романо-германської філології (доц. Будз І.Ф., доц. Кочмар Д.А., доц. Нісаноглу Н.Г., доц. Пабат М.А., ст.в. Поченюк Я.В., в. Лавренюк А.Ю.) проходять міжнародні стажування та підвищення кваліфікації.