Волонтерська та громадська діяльність. Просвітницька робота
Волонтерська робота є однією із невід’ємних компонент діяльності науково-педагогічних працівників кафедри романо-германської філології та здобувачів ОП «Середня освіта (Мова і література (англійська))». Завідувачка кафедри романо-германської філології Ірина Будз багато років поспіль співпрацює з благодійним фондом «Скарбниця Надії», що опікується онкохворими дітьми Рівненщини.
На початку широкомасштабної війни викладачі кафедри (Будз І., Кочмар Д., Поченюк Я., Пабат М.) на волонтерських засадах забезпечили переклад медичних документів онкохворих дітей, які були переміщені на лікування закордон.
БФ «Скарбниця Надії» відзначив подякою колектив кафедри романо-германської філології за активну громадську позицію та особистий внесок у наданні волонтерської допомоги у якісному та своєчасному перекладі документів, що містять специфічну лексику, пов’язану з медичною термінологією, а також супровідних документів підопічних фонду, які були релоковані до медичних закладів ЄС на початку війни.
За волонтерську діяльність здобувачі-магістри ОП «Середня освіта. (Мова і література (англійська))» А.Попов, П.Саханда, О.Лазоренко отримали подяку та прапор з підписами від бійців і командування мотопіхотного батальйону славнозвісної 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».
Громадська та просвітницька діяльність кафедри романо-германської філології реалізується через участь науково-педагогічних працівників у регіональних громадських та просвітницьких проєктах.
Будз І.Ф. є волонтеркою літньої Академії Ноела Хірманса та багато років поспіль робить внесок у діяльність Академії, сприяючи поглибленню знань англійської мови школярів м. Рівного у літній період. Щоліта упродовж 20 років у місті Рівне відчиняє двері для вихованців літня Академія Ноела Хірманса, професора Університету Лінкольна, Пенсильванія, США, який є хорошим другом і для студентів МЕГУ. Підлітки Рівного віком від 10 до 17 років разом із професором Ноелом та викладачами-волонтерами поєднують вивчення англійської мови із змістовним та захопливим літнім відпочинком.
Викладачі кафедри романо-германської філології І.Ф. Будз та Я.В. Поченюк були запрошені до реалізації громадсько-просвітницького проєкту «Англійська для медиків», який ініціював ресурсний центр «Вікно в Америку» за підтримки Посольства США а Україні.
Мета проєкту – професійно-спрямоване навчання англійської мови медичних працівників міста Рівного та області. Навчальний курс складався з 20 змістових модулів та реалізовувався упродовж 7 місяців. Заняття за цією програмою сприятимуть підвищенню медичними працівниками їхньої професійної компетенції, збільшенню можливостей навчання та стажування закордоном, засвоєнню прогресивних методів діагностики та лікування.
З метою популяризації методик міжнародних практик тестування та оцінювання викладачі кафедри проводять тренінги та воркшопи для школярів м.Рівне. Який міжнародний іспит на підтвердження рівня англійської мови обрати, на які переваги іспиту звернути увагу та які особливості академічного письма слід врахувати – завдання, які вирішують учні шкіл на тренінгах.