Студентський інтеркультурний проєктний клуб «Opening the Borders»
У вересні 2022 р. на базі кафедри романо-германської філології МЕГУ було започатковано студентський інтеркультурний проєктний клуб «Opening the Borders» як форму освітньо-виховної роботи.
Інтеркультурний проєктний клуб є добровільною формою позанавчальної роботи студентів, що передбачає розвиток їхньої іншомовної комунікативної компетенції, розширення кругозору та обмін культурним досвідом. Координатори клубу – доцент кафедри романо-германської філології Нісаноглу Н.Г. та завідувач кафедри романо-германської філології Будз І.Ф.
Було реалізовано проєкти із залученням здебільшого студентів історико-філологічного факультету, а також факультету журналістики, факультету європейської освіти, факультету кібернетики, факультету здоров’я, фізичної культури та спорту.
За період діяльності клубу було встановлено партнерські контакти з навчальними закладами таких країн як Туреччина, Японія, Корея, Польща, Ізраїль, а саме:
Проєкт зі студентами університету Фонду Фатіха Султана Мехмета (м. Стамбул, Туреччина):
- 30 вересня 2022 року відбулася онлайн-дискусія за темою «Подорожі»
- 28 жовтня 2022 року організовано відеозустріч, присвячену відомим людям, які змінили світ
- Postcard exchange – обмін поштових листівок з турецькими студентами .
Підписано угоду між університетами про співпрацю
Проєкт зі студентами Жіночого університету (м. Кобе, Японія):
- листопад 2022 року – відеоспілкування в асинхронному форматі на соціальній платформі Flipgrid, яка дозволила студентам обмінятися відеозверненнями та коментарями на різні теми («Шкільні спогади», «Плани на майбутнє», «Майбутня професія», «Подорожі», «Найкращі туристичні місця України/Японії» та ін.). Проєкт завершився обміном сувенірами для учасників з обох сторін.
Проєкт зі студентами Вищої школи Global (м. Донгтан, Корея):
- 13 грудня 2022 року відбулася відеозустріч учасників клубу на тему «Особливості національного кінематографу в Кореї та Україні». Проєкт завершився обміном культурних боксів з сувенірами для учасників з обох сторін.
Проєкт із Сілезьким технологічним університетом (м. Катовіце, Польща):
- 7 березня 2023 р. проведено онлайн-захід, присвячений тематиці майбутнього людства
- 8 травня організовано відеоконференцію за темою «Страхи та надії у нашому житті»
Проєкт із Тель-Авівським університетом (м. Тель-Авів, Ізраїль):
- 12 березня - 23 березня 2023 року – відеоспілкування в асинхронному форматі на соціальній платформі Flipgrid з метою висвітлення учасниками поняття «ідентичність», належності до певної суспільної групи, особливостей культури, ціннісних орієнтирів
- 28 березня 2022 року відбулася онлайн-дискусія про базові цінності у суспільстві та розуміння щастя
- 30 квітня 2023 року організовано віртуальну зустріч, присвячену темі важливості спільнот під час кризових ситуацій
Проєкт з університетом Чукурова (м. Адана, Туреччина)
- про можливість студентів МЕГУ публікувати власні есе в турецькому онлайн-журналі, започаткованому School of Foreign Languages, впродовж 2023 року.