Творча майстерня інноваційних педагогічних технологій

 

ДІЯЛЬНІСТЬ  ТВОРЧОЇ МАЙСТЕРНІ ІННОВАЦІЙНИХ  ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

У 2022-2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

28.09.2022 року Творча майстерня інноваційних педагогічних технологій ознаменувала початок своєї діяльності з регіонального науково-методичного семінару на тему : «Ціннісні концепти Василя Сухомлинського в контексті інновацій та стратегій Нової української школи» з нагоди відзначення 104-ої річниці з дня народження людини, творчість якої – унікальне явище в українській та світовій педагогіці. Науково-педагогічні працівники Інституту педагогічної освіти, магістри 2-го курсу спеціальності 013 Початкова освіта та випускниці Гангур Вікторія, Ковальчук Марія взяли участь у святковому заході. З вітальним словом виступили директор ІПО доц. Пагута Т.І., декан педагогічного факультету доц. Сойко І.М. Магістри представили результати досліджень, виконані під керівництвом проф. Красовської О.О., доц. Міськової Н.М., доц. Сойко І.М., доц. Хом'як О.А., в яких висвітлили концептуальні засади НУШ суголосні з ідеями педагогіки Василя Сухомлинського – людиноцентризм, дитиноцентризм, сповідування сімейних цінностей, цінність слова, мови, відкритість до інновацій. Поділилися досвідом власних напрацювань у галузі інноватики початкової освіти.

Педагогічний факультет

06.10.2022 року доцентом кафедри теорії та методик початкової освіти Ольгою Хом’як до роботи Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій було залучено випускницю, вчителя початкових класів Ліцею №1 Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області Гагіну Юлію з практикумом на тему: «Реалізація Концепції НУШ в умовах воєнного стану: досвід, реалії, перспективи». Під час заняття Юлія Миколаївна поділилася зі студентами досвідом організації освітнього середовища НУШ, яке сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини на основі партнерства між учителем, учнями і батьками; продемонструвала результати власних напрацювань щодо застосування інноваційних технологій навчання в умовах воєнного стану; розповіла про важливість опанування майбутніми учителями різноманітними стратегіями психологічної підтримки молодших школярів і запевнила, що Нова українська школа виконає важливу соціальну місію ‒ стане провідником педагогічних, соціальних і соціокультурних інновацій, бастіоном високих моральних і соціальних традицій.

Педагогічний факультет

8.12.2022 року до роботи Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій запрошено заступницю начальника управління освіти м. Рівного Сичик Катерину Іванівну. Важливе завдання провадження професійної підготовки за освітньою програмою другого магістерського рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта є формування управлінської компетентності майбутніх керівників ЗЗСО. Унікальністю програми передбачено опанування регіональних аспектів організації та управління освітнім процесом. Досвідчена керівниця репрезентувала повноваження КМУ, виконавчої влади в сфері освіти і науки та органів місцевого самоврядування в забезпеченні якості освіти, розвитку мережі освітніх закладів; поділилася перспективами Програми розвитку освіти в м. Рівне на 2022-2024 р.р., акцентувала увагу на особливостях проведення сертифікації та атестації педагогічних працівників; мотивувала майбутніх фахівців до кар'єрного росту.

Педагогічний факультет

8-9.12.2022 року здобувачі освітнього ступеня магістра в галузі 01 Освіта/Педагогіка спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта. Мова та література (Англійська) Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука прослухали цикл гостьових лекцій завідувачки кафедри теорії та методик початкової освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки, д. п. н., проф. Пріми Раїси Миколаївни з навчальної дисципліни «Аксіологія педагогічної освіти». Педагог майстриня актуалізувала увагу слухачів, на проблематиці філософського осмислення феномену цінностей у житті людини, репрезентувала сучасні наукові підходи до класифікації ієрархії цінностей, поділилася власним досвідом формування аксіосфери майбутніх фахівців педагогічної галузі, спонукала до осмислення явища освіти як особливої цінності на державному, суспільному та особистісному рівнях.

Педагогічний факультет

18.04.2023 року на запрошення керівників Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій проведено гостьову онлайн-лекцію Світланою Скворцовою, завідувачкою кафедри математики і методики її навчання ПНПУ імені К. Ушинського, членом-кореспондентом НАПН України, д.п.н., професором для здобувачів освітнього ступеня магістра ОП 013 Початкова освіта на тему «Методика навчання розв’язування складених задач». У роботі Творчої майстерні взяли участь студенти та викладачі факультету педагогічної освіти Київського університету імені Б. Грінченка (м. Київ), ПНПУ імені К. Ушинського (м. Одеса), ВНУ імені Лесі Українки (м. Луцьк), ХНПУ імені Г. Сковороди (м. Харків). Під час проведення онлайн-лекції було застосовано педагогічні стратегії полілогічного спілкування. Учасники висловлювали власні міркування, дискутували та ставили запитання лекторці щодо впровадження сучасних дидактичних матеріалів, технологій та алгоритмів розв'язування складених задач у початковій школі. Опановували особливості діяльнісного підходу щодо викладеної теми.

Педагогічний факультет

19.04.2023 року в межах функціонування Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій для здобувачів другого рівня вищої освіти ОП 013 Початкова освіта було проведено гостьову онлайн-лекцію на тему: «Технологія французьких майстерень в Новій українській школі». Запрошена лекторка, д.п.н., професорка, завідувачка кафедри природничих наук з методиками навчання РДГУ Наталія Грицай професійно, креативно створила на занятті емоційну атмосферу сходження кожного учасника до нового знання та досвіду шляхом самостійного та колективного відкриттів. Презентуючи інноваційну технологію, ознайомила з її структурою, принципами, правилами та етапами реалізації, закцентувала увагу на тому, що результатом роботи в майстерні є процес збагнення істини та творення у результаті співробітництва та співтворчості. До обговорення актуальних питань активно долучалися студенти та викладачі. Учасники виконували практичні завдання, висловлювали власні міркування, дискутували, ставили запитання лекторці.

Педагогічний факультет

20 квітня 2023 року в межах функціонування Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій відбулася гостьова лекція на тему «Додаткова підтримка під час інклюзивного навчання: асистування та корекційно-розвиткові заняття» для здобувачів Ос магістр спеціальності 013 Початкова освіта. Лектором виступила д.п.н., професор кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи РДГУ Зоя Михайлівна Шевців. Лекторка розкрила основні організаційно-технологічні аспекти побудови індивідуальної освітньої траєкторії для молодших школярів з ООП, окреслила особливості співпраці учасників команди психолого-педагогічного супроводу дітей молодшого шкільного віку, котрі потребують додаткової освітньої підтримки, продемонструвала приклади застосування корекційно-розвиткової роботи в інклюзивному середовищі ЗЗСО.

Педагогічний факультет

25.4.2023 року було проведено навчально-методичний вебінар «Цифрові інструменти Google для освіти» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта. До освітнього заходу доєдналися магістри педагогічного, природничо-географічного, економічного факультетів. Модератором виступив методист обласного наукового ліцею в м. Рівне, учитель інформатики, здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти МЕГУ ім. акад. Степана Дем’янчука Рожко В.В., який фахово репрезентував особливості функціонування системи Classroom як безпечного захищеного цифрового освітнього середовища Нової української школи, види діяльності в системі : навчання, комунікацію, змагання, скринкастинг. Студенти і викладачі відзначили практичне спрямування презентації цифрових технологій, професіоналізм педагога інформатичної освітньої галузі.

Педагогічний факультет

26.04.2023 року в межах функціонування Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій було проведено гостьову лекцію д.п.н., професором кафедри педагогіки та інноваційної освіти НУ «Львівська Політехніка» Мукан Наталією Василівною на тему : «Професійний розвиток сучасного педагога : застосування системного підходу» для здобувачів магістерського ступеня вищої освіти: 13 Початкова освіта, 014.02 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (англійська)), 014.07 Середня освіта (Географія) МЕГУ імені акад. Степана Дем'янчука та ВНУ імені Лесі Українки. Науковиця актуалізувала увагу на особливостях упровадження різних форм неперервної освіти вчителя, формальної, неформальної, інформальної, принципах реформування вищої освіти в Україні та зарубіжних країнах – студентоцентрованості, педагогіки партнерства, дуальної освіти, репрезентувала досвід освіти упродовж життя Великобританії, США, Канади. Лекторка вміло активізувала аудиторію, наводила цікаві приклади, спонукала до міркування і рефлексії.

Педагогічний факультет

30.04.2023 року в межах Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій для здобувачів другого рівня вищої освіти ОП 013 Початкова освіта проведено семінар-практикум на тему: «Технології педагогічної системи М.Монтессорі в корекційно-розвитковій роботі початкової школи» за участі вчителя-логопеда, Монтессорі-педагога РОЦ реабілітації дітей з ураженнями ЦНС Хлян І.І. Презентуючи особливості корекційно-розвиткової роботи за педагогічною системою М.Монтессорі, проводила паралелі з принципами розвитку особистості дитини, відображеними в Концепції НУШ, наголошувала на доцільності застосування означеного методу з метою виховання молодших школярів природним шляхом через моторну, сенсорну та інтелектуальну активізацію, щедро ділилася власним практичним багаторічним досвідом роботи з дітьми з ООП. Технології корекційно-розвиткової роботи з учнями, котрі потребують додаткової освітньої підтримки, репрезентовані п. Іриною, викликали неабиякий інтерес здобувачів освіти і жваве обговорення.

Педагогічний факультет

30.04.2023 року здобувачі освітнього ступеня магістра початкової освіти під керівництвом заступниці Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» управління освіти Рівненської міської ради Тетяни Пучко давали відповіді на актуальні запитання : «Як досягти професійного зростання ? Як вийти за межі звичайного уроку ?» Лекція Едкемп – своєрідного дискусійного формату для співтворчості викладача і студентів була проведена на педагогічному факультеті ПВНЗ МЕГУ імені академіка Степана Дем'янчука. Ключові аспекти у змісті заняття – вимоги професійного стандарту вчителя початкових класів ЗЗСО, особистісно-професійний розвиток педагогів початкової освіти, підвищення статусу вчительської професії та загалом реформування системи освіти України.

Педагогічний факультет

2.05.2023 року під керівництвом доц. Сойко І.М., доц. Хом'як О.А., доц. Міськової Н.М., проф. Красовської О.О. проведено науково-практичний семінар учасників проблемно пошукових груп Творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій, здобувачів ступеня магістра початкової освіти «Інноваційні процеси в початковій освіті : теорія, практика, перспективи» за участі випускників і стейкхолдера – заступниці комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» управління освіти Рівненської міської ради Тетяни Пучко. У доповідях магістранти репрезентували актуальні теоретико-методичні проблеми сучасної початкової освіти : упровадження інтегративного, дослідницького, компетентнісного, дитиноцентрованого, недискримінаційного та гуманістичного підходів, STEAM освіти, LEGO інструментів. Студенти та випускники представили авторські програми і педагогічні інновації закладів освіти : Володимирецького ліцею «Колегіум», Дубенської гімназії «Премудрість», Рівненського ліцею «Гармонія». У практичній частині семінару стейкхолдер провела тренінг з формування основ критичного мислення. У результаті тренінгу магістранти здобули вміння взаємодії і комунікації в команді, прийомів аналітико-синтетичного мислення та інтепретації інформації, розв'язання проблем у невизначених і нестандартних ситуаціях.

Положення про творчу майстерню інноваційних педагогічних технологій
План роботи проблемно пошукових груп у складі творчої майстерні інноваційних педагогічних технологій